Pokémon GO: PokéStop’lar nedir?

Artırılmış gerçeklik uygulaması Pokémon GO temelde büyük bir av oyunudur. Ve tüm Pokémon’ları başarılı bir şekilde yakalamak için bilinmeyen alanlara girmeniz ve özel olarak işaretlenmiş yerleri keşfetmeniz gerekecek. Burada sözde PokéStop’lar hakkında bilmeniz gereken her şeyi bulacaksınız.

Reklamcılık

PokéStop’lar mevcut topluluğunuzdaki ilgi çekici yerler veya diğer sıcak noktalardır. Bunlar binalar, anıtlar, kamuya ait sanat eserleri vb. olabilir. Pokémon GO oynarken, etrafta dolaşırken haritaya dikkat edin ve mavi işaretler arayın. Bunlar PokéStop’lar. Uzaklaştığınızda yüzen küpler gibi görünürler ancak yaklaştıkça düz Poké Toplarına dönüşürler. Ancak o zaman öğeleri almak için onlara dokunup döndürebilirsiniz.

Kabarcıklar, içindeki öğelerle birlikte görünecektir. Onları almak için baloncukları patlatın. PokéStop’u bir kez ziyaret ettiğinizde, onu yaklaşık beş dakika boyunca tekrar ziyaret edemeyeceksiniz. Bu bekleme süresi sırasında durak mor görünür. Tekrar maviye döndüğünde PokéStop’u tekrar döndürebilirsiniz.

Arenalar aynı zamanda PokéStop’lardır. Bunları döndürmek için önce üzerlerine dokunmanız gerekir. Daha sonra fotoğraf diskini sol üstte görebilirsiniz. Diske dokunduktan sonra, onu her zamanki gibi döndürebilir ve böylece öğeleri alabilirsiniz.

Çoğu zaman, bir PokéStop size aynı anda üç ila dört öğe verecektir. Aşağıdaki öğeler genellikle bir PokéStop’tan verilir:

 • Poke topu – Bu en yaygın öğedir. Pokémon’u yakalamak için kullanılabilir.
 • Büyük ve Ultra Toplar – Bunlar daha nadir ve daha güçlü Pokémon yakalamanıza olanak tanıyan güçlü Poké Toplarıdır
 • iksir – İksirler Pokémon’un 20 HP’sini yenilemek için kullanılır.
 • Süper iksir – Süper İksir daha da etkili bir iyileştirme iksiri olup 50 HP’yi yeniler.
 • Hiperiksir – Hiper iksir 200 HP’yi bile yeniler.
 • En iyi iksir – Bu iksir, Pokémon’unuzun sağlığını tek bir hamlede tamamen yeniler.
 • Ahududu – Pokémon bu meyveleri yer. Pokémon’u yakalamayı kolaylaştırıyorlar.
 • Nanab Berry- Yakalandığında daha sakin olması için bu meyveyi bir Pokémon’a verin.
 • Sananaberry – Daha fazla şeker almak için bu meyveyi yakaladığınızda Pokémon’a verebilirsiniz.
 • canlandırıcı – Bu öğe, savaş sırasında bayılan bir Pokémon’u canlandırmak için kullanılır.
 • Yumurta – Her yumurtada bir Pokémon bulunur. Gerekli mesafeyi yürüdükten sonra yumurtalarını kuluçka makinelerine bırakırlar.
 • Kuluçka makineleri – Kuluçka makineleri yumurtaların kuluçkalanması için kullanılır. Şanslıysanız her üç günde bir PokéStop’tan Kuluçka Makinesi alabilirsiniz.
 • Sigara içmek – Pokemon’u 30 dakika boyunca bir antrenöre çekiyor.
 • Hediye – Arkadaşlarınıza hediye gönderebilirsiniz. Bunlar açıldığında Poké Topları ve iksir gibi öğeler alacak.
 • Çıkartmalar – Çıkartmalar, oyunda hediye kartpostalını süslemek için kullanılabilen sarf malzemeleridir.

Yem modülünüz varsa onu PokéStop’a takabilirsiniz. Yem Modülü aslında o bölgedeki Pokémon sayısını artırmaya yönelik bir yem biçimidir ve bu, o bölgedeki diğer tüm oyunculara fayda sağlar. Tipik olarak vahşi Pokémon’u takip etmenin en iyi yolu, onlarla karşılaşıncaya kadar yürümektir. Ancak Pokémon size bir yem modülüyle gelir. Bir modül 30 dakika sürer.

Hatta pembe yaprak yağmurunu arayarak bir PokéStop’un Lure Modülünün etkisi altında olduğunu haritada bile görebilirsiniz. PokéStop ile etkileşime girdiğinizde, yemi kimin kullandığını gösteren bir simge görünecektir.

PokéStop'ta yem modülü

PokéStop'ta yem modülü

Bazen PokéStop’lara Roket Takımının bir üyesi tarafından baskın yapılır. Bir Rocket Stop’u uzaktan fark edebilirsiniz: Baskın yapılan PokéStop’ların üzerinde bir aksaklık sembolü bulunur. Durdurucunun üzerinde bulunan küp seğiriyor ve normal mavi renginden daha koyu bir tona dönüşüyor. Yaklaştıkça bunun Roket Takımı PokéStop olduğu daha da netleşiyor. Siyaha dönüyor ve üzerinde Roket Takımı anlamına gelen dev bir R logosu var ve yanında bir Roket serseri beliriyor.

Roket Takımı üyelerinin her biri PokéStops’ta yalnızca 30 dakika görünür ve PokéStop’tan PokéStop’a geçer. Aslında her istila rastgele, zaman sınırlı bir olaydır. Ancak her Roket Durağı evrenseldir, yani istila süresi boyunca tüm oyunculara bir Roket Durağı olarak görünecektir.

Eşya almak için Roket Duraklarını hâlâ döndürebilirsiniz. Ancak bu, zorbanın sizi kavgaya davet etmesiyle sonuçlanır. Bu, oyuncular arasındaki savaşlarla aynı şekilde çalışır. Belirli bir PokéStop’ta yalnızca bir kez olmak üzere, günde sınırsız sayıda zorbayla savaşabilirsiniz. Bir zorbayı mağlup ettiyseniz PokéStop’tan çıkar.

Zorbayla roket durağı

Zorbayla roket durağı

Pokémon GO’yu çok yerleşimli bir alanda oynuyorsanız, her köşede bir PokéStop bulma ihtimaliniz yüksektir. Ancak PokéStop’ların çok az olduğu veya hiç olmadığı daha kırsal bir bölgedeyseniz Niantic, Inc. aracılığıyla bir PokéStop önerisi gönderebilirsiniz.

Pokémon GO’da aday olabilmek için 37. seviyede olmanız ve yetişkin hesabına sahip olmanız gerekir. Aday göstermek istediğiniz konumu bulduğunuzda menüyü açmak için aşağıdaki PokéBall düğmesine dokunmanız yeterlidir. Ardından “Ayarlar”a dokunun ve “PokéStop Gönderisi”ni seçin. Bu seçeneği tercih ederseniz, adaylığınızın Oyuncu Reytinglerinde dikkate alınması için eksiksiz olarak doldurmanız gereken bir kayıt formuna yönlendirileceksiniz.

Öncelikle PokéStop’un tam yerini belirlemeli ve harita üzerinde işaretlemelisiniz. Ayrıca PokéStop’u döndürdüğünüzde diğer tüm oyuncuların görebileceği bir fotoğrafa da ihtiyacınız var. Resim çekilirken hiçbir yaya, hayvan veya telif hakkıyla korunan nesne görünmemelidir. Bütün bunlar PokéStop’unuzun adaylığının uygun olmadığı ve dolayısıyla dikkate alınmayacağı anlamına gelir.

Adaylığınızı gönderdikten sonra, adaylığın alındığını ve incelenmek üzere topluluğa iletileceğini bildiren bir onay e-postası alacaksınız. Bu noktadan sonra Niantic’ten yanıt almak için birkaç hafta veya ay beklemeniz gerekebilir. İyi haber şu ki, sonuç belirlendikten sonra başka bir e-posta alacaksınız. Adaylığınız onaylanırsa yeni PokéStop’un birkaç hafta içinde oyuna tanıtılmasını bekleyebilirsiniz. Ancak adaylığınız reddedildiyse kriterleri okuyup yeni bir teklif sunmalısınız.


(işba)

Haberin Sonu

Pokémon GO: PokéStop’lar nedir? Artırılmış gerçeklik uygulaması Pokémon GO temelde büyük bir av oyunudur. Ve tüm Pokémon’ları başarılı bir şekilde yakalamak için bilinmeyen alanlara girmeniz ve özel olarak işaretlenmiş yerleri keşfetmeniz gerekecek. Burada sözde PokéStop’lar hakkında bilmeniz gereken her şeyi bulacaksınız. Reklamcılık PokéStop nedir? PokéStop’lar mevcut topluluğunuzdaki ilgi çekici yerler veya diğer sıcak noktalardır. Bunlar…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir