postayı kaydet – nasıl çalışır? – Blog

Belirli e-postaları asla kaybetmediğinizden emin olmak istiyorsanız, onları kaydedebilirsiniz. Bu, Thunderbird e-posta programı ile sorunsuz bir şekilde EML formatında ve bir metin dosyasında çalışır. Bu yazıda, Thunderbird ile e-postaları kaydetmenin tam olarak nasıl çalıştığını size göstereceğiz.

Thunderbird postalarını kaydedin – bu seçeneklere sahipsiniz

Thunderbird ile e-postaları EML, HTML ve metin dosyalarına kaydedebilirsiniz. Ancak, EML formatı çok yaygın değildir ve bazen onu açarken zorluklara yol açabilir. E-postaları HTML biçiminde kaydetmek de oldukça sıra dışıdır – bu nedenle basit metin biçimi burada idealdir. Metin dosyaları herhangi bir son cihaz tarafından okunabilir, dolayısıyla burada herhangi bir uyumluluk sorunu olmamalıdır.

En önemli Thunderbird e-postalarınızı yerel olarak depolamaya alternatif olarak, mesajları arşivleyebilirsiniz. E-postalar bilgisayarınıza bir dosya olarak kaydedilmez, ancak e-posta sağlayıcınızın sunucusundaki bir klasörde güvenli bir şekilde kalır. Böylece, e-postaları harici bir sabit sürücü veya USB bellek gibi bir depolama ortamına zahmetli bir şekilde kaydetmenize gerek kalmaz, tek tek e-postaları arşiv klasörüne taşımanız yeterlidir. Ancak saklanacak e-posta sayısı, posta sağlayıcının sunduğu kapasiteye bağlıdır. Bunu genellikle posta sağlayıcının hesap ayarlarında bulabilirsiniz.

E-postaları Thunderbird’de arşivlemek için üzerlerine sağ tıklayın ve ardından “Arşivle”yi seçin. Bu, postayı otomatik olarak “Arşiv” klasörüne taşır.

Thunderbird postalarını bilgisayarınıza nasıl kaydedersiniz?

Adım adım kılavuzumuzu takip edin veya hızlı başlangıç ​​kılavuzunu inceleyin.

hızlı başlangıç ​​Kılavuzu

  1. Thunderbird’ü açın ve bir tane oluşturun Postaya sağ tıklayınyedeklemek istediğiniz
  2. Ardından ” seçeneğine gidinFarklı kaydet“.
  3. Seçin konum posta için.
  4. Şimdi şunu koy depolama formatı sıkıca.
  5. Son olarak ” üzerine tıklayınbilgisayara kaydet“.

Konuyla ilgili daha fazlası:

kaydeden Thobias Marr de 6 Mart 2023 12:39 Bu yazımızda Thunderbird mail programı ile e-postalarınızı nasıl kaydedeceğinizi göstereceğiz. Reklamcılık Belirli e-postaları asla kaybetmediğinizden emin olmak istiyorsanız, onları kaydedebilirsiniz. Bu, Thunderbird e-posta programı ile sorunsuz bir şekilde EML formatında ve bir metin dosyasında çalışır. Bu yazıda, Thunderbird ile e-postaları kaydetmenin tam olarak nasıl çalıştığını size göstereceğiz.…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir