reklamları engelle – bu mümkün mü? – Blog

Resim: sitthiphong/Shutterstock.com

Facebook gelirinin çoğunu reklamlardan elde ediyor. Bu nedenle sosyal ağ size olabildiğince çok reklam göstermeye çalışır. Ne yazık ki, bir reklam engelleyici kullanarak Facebook reklamlarını gizleyemezsiniz. Facebook, reklam filtrelerinin artık çalışmaması için kodunu düzenli olarak değiştirir. Ancak, hangi Facebook reklamlarını göreceğinizi kontrol edebilirsiniz.

Facebook Reklamlarını Gizle

Facebook hesabınızdan reklamları kaldıramasanız da, gördüğünüz reklam türlerini kontrol etmek için kullanabileceğiniz bazı kontrolleriniz vardır.

masaüstü

akıllı telefon uygulaması

Facebook’ta kişiselleştirilmiş reklamları kapatın

Facebook, platformdaki beğenilerinizi, görüşlerinizi ve sosyal etkileşimlerinizi izlemeyi sever. Ağ, bu bilgileri hedeflenmiş, kişiselleştirilmiş reklamları görüntülemek için kullanabilir. Ancak Facebook’un bu bilgileri kullanmasını engellemenin bir yolu var.

masaüstü
Adım adım kılavuzumuzu takip edin veya hızlı başlangıç ​​kılavuzunu inceleyin.

akıllı telefon uygulaması
Adım adım kılavuzumuzu takip edin veya hızlı başlangıç ​​kılavuzunu inceleyin.

Hızlı kılavuz: Web’de kişiselleştirilmiş reklamcılığı kapatın

  1. Facebook web sitesindeki ayarları açın. Bunu yapmak için, Profil fotoğrafı ve tek tek çevir”Ayarlar ve Gizlilik” Ve “Fikirler” de.
  2. Soldaki ” üzerine tıklayınHesap özeti“.
  3. ” kategorisini seçtikten sonrareklam tercihleri“seçildi, sağ tıklayın”Reklam Ayarları“.
  4. Açık “Ortaklardan alınan veriler” Ve devre dışı bırakmak orada seçenek”Ortaklardan alınan verileri kullanın“.
  5. Sonra aç”Size ulaşmak için kategorileri kullanmak” Ve devre dışı bırakmak mevcut tüm seçenekler var.

Hızlı kılavuz: Uygulamada kişiselleştirilmiş reklamcılığı kapatın

  1. Facebook uygulamasında şunu açın: Fikirler. Bunu yapmak için buna dokunun Üç çizgili menü sağ üst ve ardından buna tıklayın dişli simgesi üstünde.
  2. Bundan sonra, düğmeye dokununHesap özeti“.
  3. ” kategorisini aç”reklam tercihleri“ve orada seçeneğe dokunun”Reklam Ayarları“.
  4. Ardından kategoriyi açın “Ortaklardan alınan veriler” Ve devre dışı bırakmak oradaki anahtar “Ortaklardan alınan verileri kullanın“.
  5. Bundan sonra kategoriyi açın “Size ulaşmak için kategorileri kullanmak” Ve devre dışı bırakmak mevcut tüm seçenekler var.

Konuyla ilgili daha fazlası:

kaydeden Isabelle Bauer de 7 Mart 2023 11:43 Facebook size sayısız reklam gösterir. Ne yazık ki, onlardan tamamen kurtulamazsınız. Ama size bunları nasıl sınırlayacağınızı gösteriyoruz. Resim: sitthiphong/Shutterstock.com Reklamcılık Facebook gelirinin çoğunu reklamlardan elde ediyor. Bu nedenle sosyal ağ size olabildiğince çok reklam göstermeye çalışır. Ne yazık ki, bir reklam engelleyici kullanarak Facebook reklamlarını gizleyemezsiniz. Facebook,…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir