Reklamlı Amazon Prime Video – ne yapmalı?

Şubat 2024 itibarıyla Amazon Prime Video artık reklamsız değil. Örneğin reklamlar bir filmin veya bölümün başında ve ortasında oynatılabilir. Süre 30 saniye ile 2 dakika arasında değişmektedir. Reklamlar sizi rahatsız ediyor mu? Artık reklamlardan rahatsız olmayacağınız seçenekleri ve alternatifleri burada sizin için özetliyoruz.

Reklamcılık

Amazon, 5 Şubat 2024’ten itibaren Prime Video’da reklam gösterilmesine karar verdi. Bunlar, bir film veya dizi sırasında bir noktada oynatılan, 30 saniyeden 2 dakikaya kadar değişen kısa klipler olabilir. Genellikle filmin veya bölümün başında bir klip gösterilir ve ortasında başka bir ticari klip gösterilir. Reklamlar atlanamaz veya tıklanamaz, yalnızca duraklatılabilir. Şu ana kadar ek ücretli aboneliği almak dışında reklamları gizlemek veya atlatmak için çok az seçenek var veya hiç yok. Bu, Prime ücretlerine ek olarak aylık 2,99 Euro tutarındadır. Daha ucuz maliyetlere sahip bir yıllık borçlandırma mevcut değildir. Bu yaklaşımın yasal olup olmadığı hala tartışılıyor.

Reklamsız Prime Video sürümünü rezerve etmek istiyorsanız bu bağlantıyı açın. Giriş yaptıktan sonra “Reklamsız sürüme geçin“. Buna tıklayın ve 2,99 € karşılığında bir aylık reklam özgürlüğü satın almak için bir ödeme yöntemi belirtin. Aynı noktada ek aboneliği de iptal edebilirsiniz. İptal etmezseniz, abonelik otomatik olarak bir süre uzatılarak artırılacaktır. ay.

İstenirse “kullanılabilirReklamsız sürüme geçin“Prime Video’yu reklamsız olarak rahatça ayırtın.

Prime aboneliğine devam etmek mi yoksa üyeliğinizi şimdi iptal etmek mi istediğiniz size kalmış. İptal etmeye karar verirseniz bu yazıda sizin için en önemli adımları özetledik. Ancak halihazırda ödenmiş olan abonelik süresi konusunda endişelenmenize gerek yok: Prime aboneliğinizi erken iptal ederseniz, kalan süre için para tarafınıza aktarılacaktır. Yani yıllık abonelik aldıysanız ancak bunu yalnızca iki ay kullandıysanız, kalan 10 ayın orantılı maliyetleri size geri ödenecektir. Ancak Amazon Prime’ın avantajlarının yalnızca Prime Video’da olmadığını unutmayın. İptal etmeniz durumunda Prime Music, Prime Gaming with Twitch bağlantısı ve ücretsiz gönderimi de kaybedeceksiniz. En azından ikincisi için bir püf noktası var: İster Amazon Locker ister DHL olsun, paketleme istasyonlarına gönderim Prime olmadan bile ücretsizdir.

Prime Video’ya ek olarak kullanabileceğiniz çeşitli yayın sağlayıcıları da vardır. Bunlardan en bilinenleri elbette Netflix, Disney+ ve AppleTV’dir. Burada sizin için çeşitli yayın sağlayıcılara ayrıntılı bir genel bakış hazırladık. Diğer sağlayıcılardan birini seçip seçmemeniz iki faktöre bağlıdır: maliyet ve hangi film ve dizileri izlemek istediğiniz. Disney ve Marvel filmleriyle ilgileniyorsanız elbette Disney+’ı tercih edebilirsiniz. Bu filmler nadiren diğer yayın platformlarında gösterilir. Sürekli değişen geniş bant teklifinden yararlanmak istiyorsanız Netflix muhtemelen sizin için bir alternatif olacaktır. Standart aboneliğin yanı sıra bazı platformlar reklamlı, biraz daha ucuz abonelik modeli de sunuyor. Netflix’e temel aboneliğin maliyeti 7,99 Euro’dur, ancak reklamlarla (ve indirimli katalogla) maliyeti yalnızca 4,99 Euro’dur – Ancak temel abonelik muhtemelen çok daha uzun bir süre bu formda mevcut olmayacaktır. Amazon’da Prime için ayda 8,99 €, reklam özgürlüğüyle birlikte toplam 11,98 € ödersiniz. Disney Plus’a standart aboneliğin maliyeti 8,99 Euro’dur; reklamlarla birlikte yalnızca 5,99 Euro’dur.


(como)

Haberin Sonu

Reklamlı Amazon Prime Video – ne yapmalı? Şubat 2024 itibarıyla Amazon Prime Video artık reklamsız değil. Örneğin reklamlar bir filmin veya bölümün başında ve ortasında oynatılabilir. Süre 30 saniye ile 2 dakika arasında değişmektedir. Reklamlar sizi rahatsız ediyor mu? Artık reklamlardan rahatsız olmayacağınız seçenekleri ve alternatifleri burada sizin için özetliyoruz. Reklamcılık Prime Video’da reklam verme…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir