Resimdeki metni çevirin – bu kadar kolay – Blog

Son yıllarda, Google Çeviri ve diğer çevirmenler giderek daha iyi hale geldi. Google Lens işlevleri de bir süredir Google Translate’e entegre edilmiştir. Bir nesnedeki metni doğrudan çevirmek için Google Translate veya Word Lens’i kullanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken akıllı telefonunuzun kamerasıyla taramak veya fotoğrafını çekmek. Çeviri doğrudan görüntüde gerçekleşir.

Resmi bir uygulamayla çevir

Nesnelerdeki görüntüleri ve metni doğrudan çevirmenize izin veren çeşitli uygulamalar vardır. Bir örnek Word Lens, diğeri Google Translate. Örneğimizde Google Çeviri’yi kullanacağız, ancak prensip bu tür uygulamalar için aynıdır. Google Çeviri’yi Android’de mi yoksa iOS’ta mı kullandığınız da fark etmez – internet bağlantısına da ihtiyacınız yoktur.

Adım adım talimatlarımızı, hızlı başlangıç ​​kılavuzumuzu veya açıklayıcı videoyu izleyin.

hızlı başlangıç ​​Kılavuzu

  1. Google çevirici. Birini seç Dil ve ardından buna dokunun kamera simgesi. Artık Google Translate’in kameranıza erişmesini kabul etmeniz gerekebilir.
  2. Genellikle uygulama ” olarak ayarlanırHemen çevir“. Bu modda tek yapmanız gereken, akıllı telefonunuzu çevrilecek nesneye, metnin kamera tarafından iyi tanınmasını sağlayacak şekilde yönlendirmek. Diğer alternatif ise “İçe aktarmak“. Bu, önceden çekilmiş bir fotoğrafı Google Çeviri’ye yapıştırmanıza olanak tanır.
  3. Her iki durumda da metin taranır. Uygulama, metin tanıma ile tamamlandığında, metin doğrudan fotoğrafa çevrilecektir.

Video

Konuyla ilgili daha fazlası:

kaydeden Cornelia Moehring de 15 Şubat 2023 13:30 Yabancı bir dilde bir resmin üzerinde ne yazdığını bilmek ister misiniz? Google Çeviri için sorun değil! Reklamcılık Son yıllarda, Google Çeviri ve diğer çevirmenler giderek daha iyi hale geldi. Google Lens işlevleri de bir süredir Google Translate’e entegre edilmiştir. Bir nesnedeki metni doğrudan çevirmek için Google Translate…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir