Satır aralığını ayarlayın – bu şekilde çalışır

LaTeX belgenizin satır aralığını değiştirmek istiyorsanız bunu setspace paketini kullanarak kolayca yapabilirsiniz. Bunu belgenize nasıl entegre edeceğinizi öğrenebilir ve ardından satır aralığını nasıl ayarlayacağınızı ipuçları + püf noktaları makalemizde bulabilirsiniz.

Reklamcılık

Paket ayar alanı komutun üstündeki giriş bölümündeki diğer paketler gibi bağlan usepackage{setspace} A.

Setspace paketi başlangıçta ayarlanabilecek üç seçenekle birlikte gelir. Ayarlandıktan sonra seçenek, belgenin tamamı için varsayılan satır aralığıdır. Tek aralık normal, tek satır aralığıdır; yarım aralık 1,5 kat satır aralığına karşılık gelir ve çift ​​aralık mesafenin iki katına karşılık gelir. Seçenekler eklendikten sonra şuna benzer:

usepackage[singlespacing]{setspace}
usepackage[onehalfspacing]{setspace}
usepackage[doublespacing]{setspace}

Paket ayrıca komutları da içerir singlespacing, onehalfspacing Ve doublespacing anahtarlar gibi aşağıdaki metnin satır aralığını değiştirmenizi sağlar. Minimal bir örnek şuna benzer:

onehalfspacing
Das ist ein Beispieltext, der verdeutlicht, dass dieser Text einen anderthalbfachen Zeilenabstand hat.
doublespacing
Mit diesem Schalter ändern Sie den Zeilenabstand auf einen doppelten Zeilenabstand.
singlespacing
Und so geht es wieder zurück zu einem normalen, einfachen Zeilenabstand.

Komutlar ayrıca ilgili ortamlara da yerleştirilebilir. Bunu yapmak için sadece komutu kullanın begin{singlespace} Ve end{singlespace}. Diğer ortamlar da aynı şekilde başlatılır veya kapatılır.

begin{singlespace} ... end{singlespace}
begin{onehalfspace} ... end{onehalfspace}
begin{doublespace} ... end{doublespace}

Karşılık gelen seçeneğe sahip başka bir komut da ortamdır aralık. Parametre olarak istediğiniz satır aralığını ayarlayabilirsiniz. Yani bunu iki katından daha büyük olanı seçin.

begin{spacing}{Parameter}
Text mit gewählten Zeilenabstand.
end{spacing}

Özetle farklı seçeneklere sahip komutları ve ortamları tek resimde sizlere gösterdik. Soldaki kod ve sağda Belgedeki çıktı.


(mimi)

Haberin Sonu

LaTeX: Satır aralığını ayarlayın – bu şekilde çalışır LaTeX belgenizin satır aralığını değiştirmek istiyorsanız bunu setspace paketini kullanarak kolayca yapabilirsiniz. Bunu belgenize nasıl entegre edeceğinizi öğrenebilir ve ardından satır aralığını nasıl ayarlayacağınızı ipuçları + püf noktaları makalemizde bulabilirsiniz. Reklamcılık Paketi dahil et Paket ayar alanı komutun üstündeki giriş bölümündeki diğer paketler gibi bağlan usepackage{setspace} A.…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir