spam filtreleri kurun – bu mümkün mü? – Blog

Resim: fizkes/Shutterstock.com

Spam e-postalar bir baş belasıdır. İstenmeyen mesajlar genellikle çok fazla bellek kaplar ve kötü amaçlı içerik de içerebileceklerinden düzenli olarak silinmeleri gerekir. iOS uygulaması “Mail” için sizi istenmeyen e-postalardan açıkça koruyabilecek bir işlev yoktur. Bu yazıda, spam’e karşı kendinizi nasıl hala etkili bir şekilde koruyabileceğinizi göstereceğiz.

iPhone’da spam filtreleri ayarlama – bilmeniz gerekenler

E-posta gelen kutularınızı yönetmek için Apple’ın kendi e-posta istemcisi “Mail”i kullanıyorsanız, hangi mesajların spam olarak sınıflandırılacağı ve böylece önceden ele geçirileceği ilgili e-posta sağlayıcısına bağlıdır. Ne yazık ki, şu anda iOS üzerinden doğrudan istenmeyen e-posta koruması bulunmamaktadır. Bununla birlikte, gelen kutusundaki istenmeyen iletileri spam olarak işaretlemek için Posta uygulamasında makine öğrenimini kullanmanın bir yolu vardır, böylece bu gönderenden gelecek e-postalar doğrudan istenmeyen posta klasörüne düşer:

  • Bunu Posta uygulamasında yapmak için, Posta üzerinde sola kaydırın ve üç noktalı menü.
  • Ardından ” seçeneğini belirleyinİstenmeyen postaya taşı“.
Posta uygulamasıyla istenmeyen e-postaları spam klasörüne taşıyabilirsiniz. Sonuç olarak, bu gönderenden gelecek e-postalar da spam e-posta olarak değerlendirilecektir.

Bunu yaparak, gönderenden gelecek e-postalar doğrudan spam klasörüne taşınacaktır. Kendinizi doğrudan spam’den bu şekilde koruyamazsınız, ancak ilgili e-postalar en azından artık gelen kutunuzda görünmemelidir.

E-posta sağlayıcıyla spam filtreleri ayarlayın

Web.de veya Gmail gibi e-posta sağlayıcılarının kullanıcıları için, doğrudan sağlayıcı ayarlarında istenmeyen reklamların veya zararlı e-postaların artık posta kutunuza ulaşmamasını sağlama olasılığı vardır. Aşağıdaki makalelerde, posta sağlayıcınız için bir spam filtresinin nasıl kurulacağını öğreneceksiniz.

Konuyla ilgili daha fazlası:

kaydeden Thobias Marr de 15 Şubat 2023, 12:07 iPhone’unuzdaki sinir bozucu istenmeyen e-postalara bir son vermek ister misiniz? Neler yapabileceğinizi açıklıyoruz. Resim: fizkes/Shutterstock.com Reklamcılık Spam e-postalar bir baş belasıdır. İstenmeyen mesajlar genellikle çok fazla bellek kaplar ve kötü amaçlı içerik de içerebileceklerinden düzenli olarak silinmeleri gerekir. iOS uygulaması “Mail” için sizi istenmeyen e-postalardan açıkça koruyabilecek…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir