Steam hesabımın değeri nedir? – Blog

Birkaç yıldır bir Steam hesabınız var ve sürekli yeni oyunlar mı satın alıyorsunuz? O zaman, hesabınızın şu anda değerinin ne kadar olduğunu bilmek kesinlikle ilginç olacaktır. Ancak Steam hesabının değeri gerçekte ne kadar para aktığıyla ölçülmez. Bunun yerine, hesaptaki oyunları yeniden satın almanın ne kadara mal olacağı size gösterilecektir.

1. Adım: Steam profilini herkese açık yapın

Hesabınızın değerini okuyabilmek için öncelikle hesabınızı herkese açık olarak ayarlamalısınız. Bunu yapmak için Steam profilinizin gizlilik ayarlarına gidin:

Artık bir sonraki adımda profilinizin değerini belirleyebilirsiniz.

2. Adım: SteamDB Calculator ile hesap değerini hesaplayın

Daha sonra SteamDB hesaplayıcıyı kullanarak hesabınızın değerini belirleyebilirsiniz. Bu web sitesi resmi olarak Steam veya Steam’in arkasındaki şirket olan Valve’den değildir, ancak yine de saygındır. Web sitesini ziyaret edin ve gerekirse üst ortadaki “Hesap Makinesi”ni tıklayın. Ardından beliren pencerede aşağıda gösterilen yollardan biriyle Steam Kimliğinizi girin.

Bir Özel Kimlik belirlemediyseniz, Steam Kimliğinizi Hesap Ayrıntılarınızdan görüntüleyebilirsiniz. Bunu yapmak için, Steam’e giriş yaparken sağ üst köşedeki adınıza ve ardından “Hesap Ayrıntıları”na tıklayın. Steam ID’niz daha sonra en üstte “ACCOUNT FROM”un hemen altında görüntülenecektir. [ACCOUNTNAME]”. Ardından, aşağıdaki biçimde girin: https://steamcommunity.com/profiles/[Ihre Steam-ID]. Ardından ” üzerine tıklayınHayatında hayal kırıklığına uğramak” hesap ayrıntılarınızı görüntülemek için.

Pencerede şimdi Steam Kimliğinizle birlikte web adresini girmelisiniz. Daha sonra “Hayatınızda hayal kırıklığına uğrayın” ile hesaplama işlemine başlayabilirsiniz.

Gerçek değer sağ üstte yeşil renkte ” olarak gösterilir.hesap değeri“aşağıda kırmızı ile gösterilmiştir”bugünün fiyatları” görüntüleniyor. Satın alınan oyunların sayısına ve türüne göre bu değerler oldukça yüksek olabiliyor.

Hesap değeriniz şimdi hesaplanacak. Gerçek değer sağ üstte yeşil olarak gösterilir.

Steam hesabımı satabilir miyim?

Değerine bağlı olarak şu anda Steam hesabını satmak oldukça kazançlı görünüyor. Ancak iki sorun var: Bir yandan, neredeyse hiç kimse bir Steam hesabı için bin Euro veya daha fazla büyük meblağlar harcamak istemez. Çoğu oyun hala satın alınabilir ve bir Steam hesabı oluşturmak genellikle ücretsizdir. Duruma bağlı olarak, bu nedenle, potansiyel bir alıcının yeni bir hesap oluşturması ve ardından seçilen oyunları tek tek düşük fiyatlarla indirimden satın alması çok daha ucuzdur.

Öte yandan hesap satışına ilişkin hukuki durum oldukça tartışmalıdır. Steam’in kendisi, Steam hesaplarının satın alınmasına ve satılmasına izin vermez. Steam hesabı satma hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.

Konuyla ilgili daha fazlası:

kaydeden Cornelia Moehring de 3 Mayıs 2023 08:14 Bir Steam hesabına sahip olan herkes genellikle zaten ona para harcamıştır. Bunun ne kadar olduğunu nasıl hesaplayacağınızı buradan öğrenebilirsiniz. Reklamcılık Birkaç yıldır bir Steam hesabınız var ve sürekli yeni oyunlar mı satın alıyorsunuz? O zaman, hesabınızın şu anda değerinin ne kadar olduğunu bilmek kesinlikle ilginç olacaktır. Ancak…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir