Steam Remote Play Birlikte Nedir? – Blog

Resim: Casimiro PT/Shutterstock.com

Uzaktan birlikte kanepede oynayın – “Steam Remote Play Together” bunu mümkün kılar. Doğası gereği herhangi bir çevrimiçi işlev sunmayan ancak yine de çok oyunculu modu olan bazı oyunlar vardır. Steam özelliğini kullanarak bu tür yerel çok oyunculu oyunları İnternet üzerinden diğer oyuncularla oynamaya devam edebilirsiniz. Bu konuda bilmeniz gereken her şeyi sizin için burada bir araya getirdik.

Steam Uzaktan Oynatma nedir?

Steam Remote Play’in iki çeşidi vardır: Birlikte ve Her Yerde. “Her Yerde Uzaktan Oynatma” ile oyunları ana bilgisayarınızda çalıştırabilir ve ardından daha az güçlü başka bir cihaza aktarabilirsiniz. Giriş ana bilgisayarınıza geri aktarıldığı için ikinci cihazda normal şekilde oynayabilirsiniz. Bu genellikle doğrudan Steam istemcisi veya Steam Link uygulaması aracılığıyla çalışır.

“Birlikte Uzaktan Oynatma” ile süreç benzer ama farklıdır. Burada, bilgisayarınızda ve başka birinin cihazında aynı anda çalışan yerel çok oyunculu bir oyuna ev sahipliği yapabilirsiniz. Bir karakter daha sonra oyunda her iki bilgisayar aracılığıyla kontrol edilebilir. Böylece, çevrimiçi çok oyunculu modda bile çalışmayabilecek çevrimiçi oyunları birlikte oynamaya devam edebilirsiniz. Steam ağı daha sonra her iki kişinin de aynı bilgisayarda olacağını simüle eder.

İlk başta karmaşık görünen şeyi özetlemek aslında oldukça kolay: Steam Remote Play Together ile çevrimiçi çok oyunculu mod ile hemen hemen her oyunu oynayabilirsiniz. Özellikler hakkında daha fazla bilgi için resmi Steam web sitesini ziyaret edin.

Steam Remote Play Together ile ilgili nelere dikkat etmeliyim?

Elbette, hemen devreye girebilir ve en sevdiğiniz kanepeli kooperatif oyununun bu şekilde çalışıp çalışmadığını görebilirsiniz. Ancak önceden bilmeniz gereken birkaç şey var:

  • Sadece oyun sahibinin oyuna sahip olması gerekir. Remote Play Together ile arkadaşlarınızla birlikte oynamak istiyorsanız, her oyuncunun kendi oyun kopyasına sahip olması gerekmez. Yalnızca oyunu herkese yayınlayan kişi bir kopya satın almış olmalıdır.
  • Oyuncuların bir Steam hesabı olması ve arkadaş listenizde olması gerekir.. Henüz yapmadıysanız, diğer oyuncuları da oynamaya başlamadan hemen önce arkadaş olarak ekleyebilirsiniz.
  • Bazen kontrol sadece kontrolörler aracılığıyla mümkündür. Bazı oyunlar birden fazla fare/klavye setini kabul etmeyebilir ve en az bir oyuncunun kontrol cihazına geçmesini gerektirir. Nadir durumlarda, kontrolleri kurarken sorunlar ortaya çıkabilir, ancak oyunu yeniden başlatmak genellikle burada yardımcı olur.
  • Uzaktan oynatma, yavaş bir internet bağlantısında çalışmayabilir. Bağlantı, İnternet üzerinden ve Valve sunucuları üzerinden çalışır. Siz veya oyuncu arkadaşlarınızdaki internet bağlantısı yavaşsa, oynarken sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Hatalı aktarımlardan kaynaklanan gecikme (gecikme) veya sarsıntı, oyun deneyimini sınırlayabilir. Bu, özellikle performans yoğun oyunlarda geçerlidir. Ancak normalde Remote Play Together iyi çalışır.
  • Tüm oyunlar uygun değildir. Bir oyunda temel olarak çok oyunculu veya yerel çok oyunculu olsa bile, nadiren Uzaktan Oynatma Birlikte desteklenmiyor olabilir. Oyununuzun bu mod üzerinden oynanıp oynanamayacağını alışveriş sayfasında ve kütüphanede görebilirsiniz. Orada, bir WiFi simgesinin yanında denetleyiciye benzeyen küçük bir simge göreceksiniz. Uyumlu oyunların bir listesi Steam web sitesinde bulunabilir.
Bir oyun, mağaza sayfasında bu işareti gösteriyorsa, Uzaktan Birlikte Oynama için uygundur. Semboller sağdaki mağaza sayfasında bulunur. Biraz aşağı kaydırmanız gerekebilir.

Steam Remote Play aracılığıyla nasıl birlikte oynayabilirim?

  1. Bunu yapmak için PC oyunlarınızdan birini başlatmanız yeterlidir. Oyuna bağlı olarak, çok oyunculu modu çağırmanız gerekir.
  2. Ardından Steam katmanını şununla açın: [Umschalttaste] + [Tabulator].
  3. Ardından arkadaş listenizden bir kişiye sağ tıklayın ve oyun başlığının altında “Birlikte Uzaktan Oynama” dışında.
  4. Kişi şimdi birlikte oynamak için bir davet alacak. Davetiye kabul edilirse kişi otomatik olarak oyununuza katılacaktır.
Steam arayüzünü kullanarak Remote Play Together aracılığıyla ortak bir oturum başlatabilirsiniz.

kaydeden Cornelia Moehring de 4 Mayıs 2023, 12:01 pm Steam’de Uzaktan Oynatma hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? Burada kooperatif oyunu hakkında tüm bilgileri bulacaksınız! Resim: Casimiro PT/Shutterstock.com Reklamcılık Uzaktan birlikte kanepede oynayın – “Steam Remote Play Together” bunu mümkün kılar. Doğası gereği herhangi bir çevrimiçi işlev sunmayan ancak yine de çok oyunculu modu…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir