Temiz cep telefonu – akıllı telefon bu şekilde temizlenir – Blog

Temizlik sırasında belirli bir mikrop kaynağı sıklıkla gözden kaçırılır: Cep telefonu! İster trende, ister barda, ister tuvalette olsun, akıllı telefonlarımız her zaman elimizdedir. Akıllı telefonunuzun nerede olduğu önemli değil: düzenli olarak temizlemelisiniz!

Reklamcılık

Kendi içinde “Akıllı telefonumu neden temizlemeliyim?” hiç sorulmasına gerek yok. Ancak bariz hijyen nedenlerine ek olarak, başka gerçekler de düzenli temizliğin lehinedir: Yeni temizlenmiş bir ekran daha zengin renkler yayar. Şarj soketindeki gevşek temasın sadece toz birikintileri olması mümkündür. Bu çok kolay bir şekilde kaldırılabilir. Ayrıca kulaklıkların jak soketi de temiz olmalıdır: Bu, mikrofonun ve kulaklıkların sesini açıkça iyileştirir.

Cep telefonunuzu temizlemek için yalnızca temiz bezler kullanın. Malzeme özellikle az tiftikli olduğundan bunlar tercihen mikrofiberden yapılmalıdır. Hassas dokunmatik ekranlar ve ekranlar için özel olarak tasarlanmış ekranlar ve elektronik cihazlar için ekstra temizlik maddeleri bulunmaktadır. Cam temizleyiciler gibi diğer temizlik maddeleri en kötü durumda cihaza zarar bile verebilir. Alkol ve sabun da elek malzemesinin yağ tutmazlık özelliklerine zarar verdikleri için dikkatli kullanılmalıdır.

Temizlik maddeleri asla cihazın kendisine uygulanmamalıdır. Bir bezi daima temizleyiciyle ıslatın. Bu, cihazınıza çok fazla sıvı girmesini önleyecektir. En kötü durumda, bu sıvı muhafazadaki çatlaklara ve açıklıklara nüfuz ederek akıllı telefonunuza zarar verebilir. Cep telefonunuz su geçirmez olarak sınıflandırılsa bile çoğu üretici hasar durumunda sorumlu tutulmayacaktır. Akıllı telefonunuzun su geçirmez olup olmadığını IP sınıfını kullanarak öğrenebilirsiniz.

  1. Akıllı telefonunuzu kapatın ve soğumasını bekleyin. Mümkünse pili çıkarın. Bu olası bir kısa devreyi önleyebilir.
  2. Kılıfları ve dekoratif elemanları çıkarın.
  3. Kırıntı gibi kaba kirleri ekrandan temizleyin. Bunu yapmak için ekrana üfleyin veya cihazı kısa süreliğine sallayın.
  4. Yumuşak, temiz bir bez alın. Temizlik maddesini doğrudan akıllı telefonunuza püskürtmeyin; her zaman bezin üzerine püskürtün. Bu daha sonra biraz nemli olmalı, ancak gerçekten ıslak olmamalıdır. Daha sonra ekranı tamamen temizlenene kadar nemli bezle yavaşça silin.
  5. Daha sonra cihazın etrafını temizleyin. Ön arkası, çatlakları ve fiş bağlantıları temizlenmelidir.
  6. Yuvalar veya burçlar kürdan ile dikkatlice temizlenebilir. Tozu ve kırıntıları gidermek için kulaklık jakına da üfleyebilirsiniz.
  7. Kürdan veya nemli bir bez de yapışkan düğmelere yardımcı olacaktır.

Reklamcılık


(como)

Haberin Sonu

Temizlik sırasında belirli bir mikrop kaynağı sıklıkla gözden kaçırılır: Cep telefonu! İster trende, ister barda, ister tuvalette olsun, akıllı telefonlarımız her zaman elimizdedir. Akıllı telefonunuzun nerede olduğu önemli değil: düzenli olarak temizlemelisiniz! Reklamcılık Cep telefonu temizliği için genel ipuçları Kendi içinde “Akıllı telefonumu neden temizlemeliyim?” hiç sorulmasına gerek yok. Ancak bariz hijyen nedenlerine ek olarak,…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir