Temu nedir? | çevrimiçi – Blog

Temu, son dönemde birçok farklı sosyal ağda “Milyarder gibi alışveriş yapın” sloganıyla tanıtıldı. Bir milyarder gibi alışveriş yapabilme vaadi düşük fiyatlarla mümkün görünüyor. Bir sorun var mı yoksa Çin alışveriş uygulaması sözlerini tutuyor mu? Size Temu’nun gerçekte ne olduğunu tam olarak açıklayacağız.

Reklamcılık

Temu, Çinli Pinduoduo şirketi tarafından Boston’da kuruldu. Temu kurulduğundan bu yana mağazanın saygın bir e-ticaret platformu olup olmadığı konusunda sık sık şüpheler oluştu. Temel olarak Temu’nun aslında sahte bir mağaza olmadığını ve prensipte platformun Wish, AliExpress veya Ebay’e benzer şekilde çalıştığını söyleyebilirsiniz.

Temu’dan sipariş ettiğiniz ürünler doğrudan fabrikadan satılmaktadır. Bu, örneğin Amazon’da olduğu gibi depolama maliyetinin olmadığı anlamına gelir. Ayrıca Temu doğrudan satıcı değil, yalnızca çevrimiçi pazar yeri gibi çalışan bir platform sunuyor. Bu, Temu’dan ucuza satın alabileceğiniz anlamına gelir, ancak bunlar genellikle isimsiz ürünlerdir.

Temu üzerinden satın aldığınız ürünler doğrudan Çin’den gelmektedir. Siparişinizin fiyatına bağlı olarak gümrük masraflarını da ödemek zorunda kalabilirsiniz. Ancak Temu’da çok ucuza satın alabildiğiniz ve vergi yalnızca değeri 150 Euro’nun üzerindeki ürünler için geçerli olduğundan, bu nadiren geçerli olur.

Çin platformunun sahip olduğu avantajlara rağmen Temu’ya yönelik hâlâ çok fazla eleştiri var. Tüketici koruması artık uygulamaya karşı uyarıda bile bulunuyor. Önemli olan, eğer ürünler size ulaşırsa, genellikle çok uzun teslimat süreleri beklemek zorunda olmanızdır. Bazı öğeler için, ürünlerin kalitesi pek iyi değildir ve bazı durumlarda ürünler uygulamadaki açıklamalardan bile farklılık göstermektedir. Müşteri hizmetleriyle iletişime geçmek de oldukça zor görünüyor.

Hala Temu’dan sipariş vermeyi düşünüyorsanız aklınızda bulundurmanız gereken birkaç şey var. Örneğin mağazalarda hesapla sipariş verebildiğinizden emin olun. Bu, yalnızca ürünler geldiğinde ödeme yapabileceğiniz anlamına gelir. Bu konuda daha fazla bilgiyi tüketiciyi koruma web sitesinde ve Alışveriş uygulamaları: Tüketici savunucuları dikkatli olunmasını tavsiye eden makalemizde okuyabilirsiniz.


(emzy)

Haberin Sonu

Temu, son dönemde birçok farklı sosyal ağda “Milyarder gibi alışveriş yapın” sloganıyla tanıtıldı. Bir milyarder gibi alışveriş yapabilme vaadi düşük fiyatlarla mümkün görünüyor. Bir sorun var mı yoksa Çin alışveriş uygulaması sözlerini tutuyor mu? Size Temu’nun gerçekte ne olduğunu tam olarak açıklayacağız. Reklamcılık Temu nedir? Temu, Çinli Pinduoduo şirketi tarafından Boston’da kuruldu. Temu kurulduğundan bu…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir