Thunderbird eklentilerini bulun ve yükleyin – Blog

Eklentiler, Mozilla Thunderbird’e yeni özellikler veya tasarımlar ekleyen küçük uygulamalardır. Bu, e-posta programını kişiselleştirmenize ve ihtiyaçlarınıza göre uyarlamanıza olanak tanır. Kurulumun ne kadar kolay olduğunu açıklayacağız ve ayrıca sizin için en kullanışlı ve en iyi eklentilerin bir listesini hazırladık.

Reklamcılık

Adım adım talimatlarımızı izleyin veya hızlı başlangıç ​​kılavuzuna göz atın.

1. adım:

Thunderbird’ü açın ve ona tıklayın Üç çizgili menü sağ üst. Ardından girişe gidin “Eklentiler ve temalar“.

Sonra gönder
Bu uzantı tam olarak adın söylediği şeyi yapar. Daha Sonra Gönder, e-postalarınızı belirli bir zamanda göndermek için birden fazla seçenek sunar. 15 veya 30 dakikalık bir zamanlayıcı ayarlamak veya belirli bir tarihe sahip belirli bir saat ayarlamak için bir kısayol kullanabilirsiniz.

Emoji
Emoji eklentisi Thunderbird’e bir emoji klavyesi ekler. Bir kenar çubuğu aracılığıyla açabilir ve e-postalarınıza emojiler ekleyebilirsiniz. Daha hızlı bulmak için belirli emojileri de arayabilirsiniz.

StartupMaster
StartupMaster eklentisi ile Thunderbird’ü her açtığınızda istenecek bir ana şifre belirleyebilirsiniz. Bu sayede bilgisayarınızdaki e-postalarınız diğer gözlerden korunur.

Posta birleştirme
Adres Mektup Birleştirme eklentisi birçok sorunu çözer. Birden fazla kişiye e-posta göndermek istiyorsanız istediğiniz kadar alıcı ekleyebilirsiniz. Ayrıca bireysel alıcılara, örneğin bir bültende kişilere kişisel olarak hitap etmek için kişiselleştirilmiş mesajlar da gönderebilirsiniz.

Google Takvim’i aç
Google Takvimi Aç uzantısı, Thunderbird’e Google Takvimi açmanıza olanak tanıyan bir kısayol ekler. Etkinlik oluşturma ve görüntüleme artık entegre ve her zamankinden daha hızlı.

gContactSyny
gContactSync, kişileri Thunderbird ile bir veya daha fazla Google hesabı arasında senkronize eder. Google hesabınızla oturum açmanız yeterlidir; tüm Google kişilerinizi Thunderbird adres defterinizde bulabilirsiniz.

İletişim sekmeleri
Kişi Sekmeleri eklentisi, bir arama alanında e-posta adreslerini, adlarını veya telefon numaralarını kullanarak kişileri aramanıza olanak tanır. Bulunan kişiler daha sonra ayrıntılarıyla birlikte yeni bir sekmede açılacaktır. Ayrıca kişileri kolayca düzenleyebilir ve yeni bir adres defterine taşıyabilirsiniz.

Otomatik sözlük değiştirme
Otomatik Sözlük Değiştirme uzantısı, alıcılar için yazım denetleyicinin dilini kaydeder, böylece söz konusu alıcıya bir sonraki e-posta yazışınızda dili yeniden değiştirmenize gerek kalmaz. Özellikle sık sık farklı dillerde e-posta yazan kullanıcılar için uygundur.

Yazdırma Araçları
PrintingTools ile e-postalarınızı Thunderbird’de kolayca yazdırabilirsiniz. Çeşitli seçenekler arasından seçim yapabilirsiniz; örneğin, e-postadaki görüntüleri mi yoksa metnin yalnızca seçilen bir kısmının mı yazdırılacağını seçebilirsiniz.

Klasörleri manuel olarak sıralama
Thunderbird varsayılan olarak klasörlerinizi alfabetik sıraya göre sıralar. Klasörleri manuel olarak sırala eklentisi ile kendi sıranızı belirleyebilir ve hatta farklı posta hesaplarını yeniden düzenleyebilirsiniz.

Thunderbird uzantılarına ilişkin diğer testleri ve önerileri burada bulabilirsiniz.

  1. Thunderbird’ü açın, ona tıklayın Üç çizgili menü sağ üstte ve ” seçeneğini seçinEklentiler ve temalar“.
  2. Sol tarafta “kategorisine gidersiniz”öneriler“. Aşağı kaydırın ve tıklayın “Daha fazla eklenti görüntüle“.
  3. Şimdi eklentileri veya temaları bulun ve birini seçin. Ardından yeşil düğmeye tıklayın “Thunderbird’e ekle“.
  4. Sonra şuraya git “Eklemek” ve gerekirse kurulumdan sonra Thunderbird’ü yeniden başlatın.
  5. Eklentiye ulaşmak için tekrar açın Üç çizgili menü ve “Eklentiler ve temalar“.
  6. Daha sonra soldaki seç “Uzantılar“. Artık eklentilerinizi buradan yönetebilirsiniz.


(işba)

Haberin Sonu

Thunderbird eklentilerini bulun ve yükleyin Eklentiler, Mozilla Thunderbird’e yeni özellikler veya tasarımlar ekleyen küçük uygulamalardır. Bu, e-posta programını kişiselleştirmenize ve ihtiyaçlarınıza göre uyarlamanıza olanak tanır. Kurulumun ne kadar kolay olduğunu açıklayacağız ve ayrıca sizin için en kullanışlı ve en iyi eklentilerin bir listesini hazırladık. Reklamcılık Thunderbird’e eklentiler yükleyin Adım adım talimatlarımızı izleyin veya hızlı başlangıç…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir