TikTok ne kadar veri hacmi kullanıyor? – Blog

Resim: Primakov/Shutterstock.com

TikTok, günlük 500 milyondan fazla aktif kullanıcı ve 2,5 milyardan fazla indirme ile dünya çapında en çok kullanılan sosyal platformlardan biri haline geldi. Uygulamaya her gün milyonlarca video yükleniyor. Sonsuza kadar kaydırmak için yeterli. Ancak WiFi bağlantınız yoksa TikTok’ta gezinmek veri hacmini hızla tüketebilir. TikTok uygulamasında zaman geçirdiğinizde tam olarak ne kadar veri kullandığınızı ortaya koyuyoruz.

TikTok ne kadar veri kullanıyor?

Varsayılan ayarlarda, TikTok uygulaması ortalama Beş dakikada 70MByani veri tüketimi saatte 840 MB yalanlar.

Bu değer, uygulamayı her kullandığınızda saatte 840 MB kullandığınız anlamına gelmez. Daha fazla olabilir ve daha az olabilir. O saatte izlediğiniz videoların uzunluğuna, kalitesine ve kaç video izlediğinize bağlıdır. TikTok videoları 15 saniye kadar kısa veya 10 dakika kadar uzun olabilir. TikTok kullanımınızı günde bir saat ile sınırlandırıyorsanız, gün için 1 GB veri hacmi planlamalısınız.

Veri tasarrufu modunu kullandığınızda, tüketilen veri hacmi varsayılan ayardan daha düşüktür. TikTok, veri tasarrufu moduyla ortalama olarak tüketiyor Beş dakikada 30 MBsen demek bir saat içinde veri kaydetme modunda 360MB tüketmek. Veri tasarrufu modunun kullanılması video çözünürlüğünü düşürerek daha düşük kaliteli videolara neden olur. Ayrıca, uygulamanın videoları yüklemesi daha fazla zaman alır. Veri tasarrufu modunun WLAN’da aktif hale gelmediğini unutmayın. Bir sonraki bölümde TikTok uygulamasında veri kaydetme modunun nasıl etkinleştirileceğini açıklayacağız.

TikTok’ta veri koruyucuyu etkinleştirin

Adım adım kılavuzumuzu takip edin veya hızlı başlangıç ​​kılavuzunu inceleyin.

hızlı başlangıç ​​Kılavuzu

  1. TikTok uygulamasında sağ alttaki ” simgesine dokunun.profil“.
  2. Bundan sonra bunu aç Üç çizgili menü sağ üst ve ardından seçin “Ayarlar ve gizlilik” dışında.
  3. ” başlığı altındaÖnbellek ve mobil veri” şimdi dokunun “veri koruyucu” Ve etkinleştir anahtar aracılığıyla seçenek.

Konuyla ilgili daha fazlası:

kaydeden Isabelle Bauer de 13 Haziran 2023, 12:27 TikTok, gerçeklikten kaçmanın bir yoludur. Ancak TikTok’un tükettiği veri miktarı çok yüksek olabilir. Daha fazlasını açıklıyoruz. Resim: Primakov/Shutterstock.com Reklamcılık TikTok, günlük 500 milyondan fazla aktif kullanıcı ve 2,5 milyardan fazla indirme ile dünya çapında en çok kullanılan sosyal platformlardan biri haline geldi. Uygulamaya her gün milyonlarca video…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir