TV’de ses yok – Blog

Resim: Haris Mm/Shutterstock.com

200 milyondan fazla abonesiyle Amazon Prime, dünyanın en popüler akış hizmetlerinden biridir. Akış sağlayıcıdan gelen içeriği yalnızca PC’nizde veya akıllı telefonunuzda değil, televizyonunuzda da izleyebilirsiniz. Ama her zaman hayal ettiğiniz gibi çalışmıyor. TV’nizde oynatma sırasında ses yoksa bunun birkaç nedeni olabilir.

Amazon Prime: TV’de ses yok – bunu yapabilirsiniz

Bazen en kolay yol, sesi geri almak için uygulamayı kapatıp yeniden açmaktır. Bunu yapmak için, uzaktan kumandanızdaki ” düğmesine basmanız yeterlidir.çıkış” ve ardından ” ile onaylayınTAMAMTV’nizdeki uygulamadan çıkmak için “. Ayrıca, uygulamaya yeni bir başlangıç ​​yapmak için TV’nizi yeniden başlatabilirsiniz.

  • İnternet bağlantınızı kontrol edin

İnternet bağlantınız kesilirse Amazon Prime’da kolayca video izleyemezsiniz. Güvenilir bir bağlantı olmadan, TV’niz düzgün şekilde yayın yapamaz. Aslında kablolu bir bağlantı düşünmenin zamanı gelmiş olabilir. WiFi kullanışlı olsa da güvenilmez olabilir ve evinizdeki diğer cihazlardan etkilenmeye açık olabilir. Kablolu bağlantı ise daha kararlı ve tutarlı bir bağlantı ve dolayısıyla daha yüksek internet hızları sunar. Kablolu bağlantı için bir Ethernet kablosuna ve kullanılabilir bir Ethernet bağlantı noktasına sahip bir yönlendiriciye ihtiyacınız vardır. Ethernet kablosunun bir ucunu TV’nizin Ethernet bağlantı noktasına, diğer ucunu da yönlendiricinizdeki boş bir Ethernet bağlantı noktasına takmanız yeterlidir. Bağlandıktan sonra akıllı TV’niz kablolu bağlantıyı otomatik olarak algılamalı ve WiFi’den Ethernet’e geçmelidir.

  • ses ayarlarını kontrol edin

Amazon Prime uygulamasında ses ayarlarının doğru olduğundan emin olun. Ses çalışmıyorsa, sesin nerede olduğunu kontrol edin. hacim ayarlanır ve arttırmak Eğer gerekliyse. Ayrıca TV’nizin sesini kapatmak değiştirilir.

Amazon Prime uygulamanızın tarihi geçmişse en son güncellemeyi almalısınız. Bazen hatalar nedeniyle ses çalışmaz ve en son güncelleme bu sorunları gidermeye yardımcı olur. Normalde, TV’niz uygulamaları otomatik olarak günceller, ancak bu seçeneği yanlışlıkla kapatmış olabilirsiniz. Bu durumda, TV’nizdeki uygulama görünümünü ana menü tuşu uzaktan kumandanıza basın. Daha sonra sağ üstte bir tane göreceksiniz vites, sizi ayarlara götürür. Burayı etkinleştir “Otomatik güncellemeler“. Bir uygulamanın tarihi geçmişse, hemen güncellenecektir.

  • Kablo bağlantılarını kontrol edin

Amazon Prime’ı oynatmak için Chromecast veya Amazon Fire TV Stick gibi harici bir cihaz mı kullanıyorsunuz? Smart TV’nize bağlı bir HDMI kablonuz varsa ve bu kablo hasar görmüş veya kopmuşsa ses sorunlarına neden olabilir. Kablonun her iki ucunun da sağlam olduğundan emin olun. HDMI bağlantıları, bileşen veya bileşik video bağlantısı kadar sıkı değildir ve bazen dışarı çıkar. Ayrıca, TV’de farklı bir girişe geçmek için uzaktan kumandayı kullanmayı deneyin ve ardından sinyalin doğru şekilde alınıp alınmadığını görmek için HDMI’ya geri dönün. Değilse, cihazınızı TV’nizdeki farklı bir HDMI girişine bağlayın ve adımları tekrarlayın.

  • Hoparlörlerinizi kontrol edin

TV’nizle harici hoparlörler veya bir ses çubuğu kullanıyorsanız, öncelikle TV’nizde doğru ses çıkış cihazını seçtiğinizden emin olun. Bu genellikle TV’nin ayarlar menüsünde ses veya ses ayarları altında yapılabilir. Ayrıca soundbar’ın güç kablosunun bir prize takılı olduğundan ve soundbar’ın açık olduğundan emin olun. Kullanılabilir ses çıkış seçeneklerini bulmak için TV’nizin arkasını veya yanlarını kontrol edin ve tüm kabloların TV’ye sıkıca takıldığından emin olun.

Konuyla ilgili daha fazlası:

kaydeden Isabelle Bauer de 17 Temmuz 2023, 12:56 Amazon Prime’dan bir video izlemek istiyorsunuz, ancak TV’nizde ses yok mu? Bu sorun çeşitli nedenlerle ortaya çıkabilir. Resim: Haris Mm/Shutterstock.com Reklamcılık 200 milyondan fazla abonesiyle Amazon Prime, dünyanın en popüler akış hizmetlerinden biridir. Akış sağlayıcıdan gelen içeriği yalnızca PC’nizde veya akıllı telefonunuzda değil, televizyonunuzda da izleyebilirsiniz. Ama…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir