Twitter’ı kaydolmadan kullanın – işte nasıl yapılacağı

Sosyal medya platformları günlük hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline geldi. Artık milyonlarca aktif kullanıcı var. Ancak sosyal ağların bir parçası olmak için genellikle bir hesaba ihtiyacınız vardır. Şimdiye kadar Twitter’ı kayıtlı olmayan bir kullanıcı olarak da okuyabiliyordunuz. Şimdi yazımızda neye benzediğini anlatacağız.

Reklamcılık

Tüm sosyal medya platformları gibi Twitter da aslında ancak hesap oluşturulduktan sonra kullanılabiliyor. Tüm sosyal medya gibi Twitter da birbirini takip eden, birbirleriyle etkileşime giren ve içerik paylaşan kullanıcılardan oluşan bir topluluk oluşturmakla ilgilidir. Kayıt olmadan bu sosyal ve iletişim işlevlerinin çoğu kullanılamaz. Yani Twitter hesabı olmadan Twitter kullanmak istiyorsanız işlevler yalnızca sınırlı olacaktır. Şimdiye kadar en azından Twitter’da bir hesap olmadan okuyabiliyordunuz. Ancak bu işlev Temmuz 2023’te ciddi şekilde kısıtlandı.

Hesabı olmayan Twitter kullanıcılarının tweetlerini okumak istiyorsanız bunu ancak hesabın herkese açık olması şartıyla yapabilirsiniz. Şu anda da mümkün olan bir web tarayıcısı aracılığıyla erişebilirsiniz. Ancak yalnızca 2021 yılına kadar olan tweetleri göreceksiniz. Yani en son haberleri öğrenmek istiyorsanız bu artık mümkün değil. Bunu yapmak için şimdi bir hesap oluşturmalısınız.

Ancak bir Twitter kullanıcısının profilini görüntülemek için bir bağlantıya tıklarsanız, hemen oturum açmanız veya bir hesap oluşturmanız istenecektir.

Ancak özellikle Twitter’da daha yeni gönderiler arıyorsanız, en azından bunları tarayıcıda açabilirsiniz. Ancak tam olarak ne aradığınızı bilmeniz gerekir. Kayıt olmadan Twitter uygulamasını kullanamazsınız.

Ancak Twitter’ı kısıtlama olmadan kullanmak istiyorsanız anonim bir hesap oluşturabilirsiniz. Kayıt olmak için cep telefonu numarasına ihtiyacınız yok, sadece bir e-posta adresine ihtiyacınız var. Bunun avantajı sahte isimle tek kullanımlık bir adres kullanabilmenizdir. Ancak anonim hesapta bile küçük bir kısıtlama var: Doğrulanmayan kullanıcılar günde yalnızca 300 tweet okuyabilir. Doğrulanmış hesaplar da bu şekilde kısıtlanır. Ancak üst sınır günde en az 6.000 tweettir.


(emzy)

Haberin Sonu

Sosyal medya platformları günlük hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline geldi. Artık milyonlarca aktif kullanıcı var. Ancak sosyal ağların bir parçası olmak için genellikle bir hesaba ihtiyacınız vardır. Şimdiye kadar Twitter’ı kayıtlı olmayan bir kullanıcı olarak da okuyabiliyordunuz. Şimdi yazımızda neye benzediğini anlatacağız. Reklamcılık Kayıt olmadan Twitter nasıl kullanılır? Tüm sosyal medya platformları gibi Twitter da…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir