Uber nedir? | çevrimiçi

Burada size Uber’in tam olarak ne olduğunu, neden taksilere ucuz bir alternatif olduğunu ve şirketin neden bir taksi uygulamasından daha fazlası olduğunu açıklayacağız.

Reklamcılık

Şirket 2009 yılında San Francisco’da kuruldu ve başlangıçta bir limuzin servisi olarak tasarlandı. Uber artık araç çağırma uygulaması olarak biliniyor. Artık şirketin hizmetini 10.000’den fazla şehirde ve 220 ülkede kullanabilirsiniz. Ancak Almanya’da Uber şu anda yalnızca 16 şehirde kullanılabiliyor.

Uber genel olarak sürücüler ve yolcular arasında aracı görevi görüyor. Uygulama veya web sitesi aracılığıyla Uber sürücüleriyle yolculuk rezervasyonu yapabilirsiniz. Kural olarak özel sürücüler kendi araçlarını kullanırlar. Bunun nedeni herkesin Uber’e sürücü olarak kaydolabilmesidir. Bir sürücü olarak, sürüşe çıkmak isteyip istemediğinize veya reddedip etmeyeceğinize de siz karar verirsiniz.

Yolculuk rezervasyonu yapmak çok kolaydır. Konumunuzu ve nereye gitmek istediğinizi belirtirsiniz. Yolculuğu onaylamadan önce yaklaşık olarak ne kadara mal olacağını öğreneceksiniz. Fiyat, mesafeye, seyahat süresine, Uber hizmetinin türüne ve geçerli ücretlere veya ek ücretlere göre hesaplanır. Tahmini fiyattan sapma genellikle çok büyük değildir.

Uber web sitesinde veya uygulamasında başlangıç ​​ve varış noktalarınızı girebilir ve araç siparişi verebilirsiniz.

Uygulama artık yakındaki mevcut sürücüleri arayacak ve işi Uber sürücülerinden birine atayacaktır. Siparişi kabul ederse sürücünün adının yanı sıra arabanın plaka numarası ve araç modelini de alacaksınız. Daha sonra sürücünün konumunu gerçek zamanlı olarak takip edebilirsiniz. Ancak müşterilerin ve Uber sürücülerinin güvenliğini garanti altına alması gereken tek şey bu değildir; sonuçta bir yabancının arabasına binemezsiniz. Yolculuğa başlamadan önce sürücünün ve yolcu olarak sizin de isimlerini doğrulamanız gerekir.

Ödeme doğrudan uygulama aracılığıyla gerçekleştirilir. Yolculuk tamamlandığında para, Uber hesabınızda kayıtlı ödeme yönteminden düşülecektir. Bu PayPal veya kredi kartı olabilir. Son olarak seyahatinizi derecelendirmeniz istenecektir.

Sürüş hizmeti Uber, farklı sürüş hizmetleri çeşitleri sunmaktadır. Klasik yolculuk hizmeti, sürücülerin özel araçlarını kullandığı UberX’tir. UberPOOL ile birden fazla yolcu bir aracı paylaşabilir. Bu da kişi başı fiyatın biraz daha ucuz olduğu anlamına geliyor. UberBLACK ile lüks arabalara kapılacaksınız. Artık Uber Eats ile yiyecek teslimi de alabilirsiniz. Bazı bölgelerde mektupların, paketlerin ve diğer eşyaların A’dan B’ye kurye ile teslim edilmesini sağlayan Uber Connect’i de kullanabilirsiniz.


(emzy)

Haberin Sonu

Burada size Uber’in tam olarak ne olduğunu, neden taksilere ucuz bir alternatif olduğunu ve şirketin neden bir taksi uygulamasından daha fazlası olduğunu açıklayacağız. Reklamcılık Uber nedir? Şirket 2009 yılında San Francisco’da kuruldu ve başlangıçta bir limuzin servisi olarak tasarlandı. Uber artık araç çağırma uygulaması olarak biliniyor. Artık şirketin hizmetini 10.000’den fazla şehirde ve 220 ülkede…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir