Uçakta güç bankası – bunu göz önünde bulundurmalısınız – Blog

Uzun bir uçuştan sonra akıllı telefona korkuyla bakmak pil seviyesinin düşük olduğunu gösteriyor. Bir güç bankası bunu hızlı bir şekilde çözebilir, böylece akıllı telefon olmadan başka bir ülkeye varmaz ve yolunuzu hemen bulursunuz. Aşağıda, uçakta bir güç bankasını hangi koşullar altında alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Güç bankaları sadece el bagajında

Güç bankaları, güvenlik nedeniyle bagaj bölmesinde bulunan valizlerde taşınamaz. Güç bankaları aslında mobil lityum iyon pillerden başka bir şey değildir. Bu nedenle, cihazlardan yangın çıkma riski artar. Normal bagaj bölmesinde yangınlar yeterince hızlı tespit edilemiyor ve orada yeterli söndürme kapasitesi yok. Bu nedenle el bagajınızda yanınızda bir güç bankası taşımalısınız – tıpkı lityum iyon pillerin takılı olduğu diğer tüm cihazlarda olduğu gibi.

Alternatif olarak, bir güç bankasıyla bir parça bagajı da tehlikeli madde olarak teslim edebilirsiniz. Bu sadece çok daha pahalı değil, aynı zamanda bazı havayolları tarafından reddediliyor. Güç bankalarının kurulu olduğu durumlarda özellikle dikkatli olmalısınız. Ya cihazı önceden çıkarın, ya da sonuçlarına katlanmak zorunda kalacaksınız: Havaalanı personeli, check-in yaptığınız valizinizde bir güç bankası bulursa, cihaz hızla atılabilir veya bavul seyahatiniz sırasında yanınıza alınmayabilir. .

El bagajındaki güç bankalarının sınırlamalarına dikkat edin

El bagajındaki güç bankalarında çeşitli kısıtlamalar vardır. Bunlar kısmen havalimanının veya havayolunun gereksinimlerine bağlıdır. Bazı havayolları, kişi başına birden fazla güç bankasına izin vermemektedir. Diğer havalimanları, güç bankaları gibi elektronik cihazların CE işareti taşımasında ısrar ediyor. Avrupa standartlarında üretilen çoğu üründe böyle bir baskılı etiket bulunur.

Güç bankanızın sahip olduğu kapasite ve performans da önemlidir. Genel olarak, yalnızca 100 Wh’den (watt saat) daha düşük güç bankalarını yanınıza alabilirsiniz. Kural olarak, akıllı telefonlar ve tabletler için güç bankaları bu düzenlemeden değil, dizüstü bilgisayarları şarj etmek için kullanılan cihazlardan etkilenir. Genellikle üzerinde bir güç bankasının gücü yazılıdır, böylece uçuş için uygunluğunu hızlı bir şekilde kontrol edebilirsiniz. Ek olarak, pratik kural geçerlidir:

1.000 mAh * 1 volt = 1 Wh

Daha sonra formülü buna göre ayarlayabilirsiniz. Örneğin, piliniz 3,7 V ve 10.000 mAh ise, güç bankanız 37 Wh’ye sahiptir. Güç bankanızın watt saati verilmemişse, geri kalan verilerden hesaplayabilirsiniz.

Tehlike! Temel olarak, “güvende olmak üzgün olmaktan daha iyidir”. Güç bankanıza tüm havaalanlarında mı yoksa tüm havayollarında mı izin verildiğinden emin değilseniz, bunu zamanında kontrol edin. Şüpheniz varsa, yolculuk sırasında sorun yaşamamak için uygun yardım merkezlerine danışın.

Konuyla ilgili daha fazlası:

Reklamcılık Uzun bir uçuştan sonra akıllı telefona korkuyla bakmak pil seviyesinin düşük olduğunu gösteriyor. Bir güç bankası bunu hızlı bir şekilde çözebilir, böylece akıllı telefon olmadan başka bir ülkeye varmaz ve yolunuzu hemen bulursunuz. Aşağıda, uçakta bir güç bankasını hangi koşullar altında alabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Güç bankaları sadece el bagajında Güç bankaları, güvenlik nedeniyle bagaj bölmesinde…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir