USB çubuğu biçimlendirilemez – Blog

USB sürücünüzün Windows 10’da düzgün biçimlendirilmemesinin birkaç nedeni olabilir. Ancak çoğu durumda veri ortamı hızlı bir şekilde onarılabilir, böylece biçimlendirme yeniden çalışır. Aşağıda, sorunun ortak nedenlerini ve uygun çözümleri sunuyoruz.

Fiziksel Kilit

Pek çok SD kart gibi, bazı USB belleklerde de artık bir tane var kilit anahtarı. Çoğu durumda bu, USB çubuğundaki küçük bir kaydırıcıdır. Bu açıksa “KİLİT“, USB çubuğu yazmaya karşı korumalıdır. Bu, verileri sıklıkla görüntüleyebileceğiniz ancak düzenleyemeyeceğiniz anlamına gelir. Düzenleme ayrıca silmeyi de içerir. Bu nedenle, çubuğunuzda böyle bir denetleyici olup olmadığını kontrol edin ve gerekirse kilidini açın. Bunun gibi düzenleyebilirsiniz. içeriği tekrar

yazılım hatası

Ayrıca birinde sorun yazılım bileşeni çubuğun artık biçimlendirilemeyeceği anlamına gelebilir. Windows, harici sabit sürücüler ve USB bellekler gibi donanım bileşenlerini onarmanıza izin veren yerleşik bir özelliğe sahiptir. Aşağıda, çubuğunuzu nasıl kontrol edeceğinizi göstereceğiz. Windows, kontrol ettikten sonra bulduğu hataları otomatik olarak onarır. Adım adım kılavuzumuzu takip edin veya hızlı başlangıç ​​kılavuzunu inceleyin.

Diski komut istemiyle biçimlendirin

İle Komut istemi Windows’ta çoğu sorunu çözebilirsiniz. Kabukta sayısız olabilir komutlar diğer şeylerin yanı sıra, kullanılamaz gibi görünen USB çubuklarını biçimlendirmek için girin. Çoğu durumda, bu yöntem son derece etkilidir. Burada USB belleğinizi komut istemiyle nasıl biçimlendireceğinizi açıklıyoruz. Adım adım kılavuzumuzu takip edin veya hızlı başlangıç ​​kılavuzunu inceleyin.

Hiçbir şey işe yaramazsa: veri kurtarma ve imha etme

Biçimlendirme çalışıyor mu? listelenen iki yoldan hiçbiri, daha ciddi bir sorun var. Muhtemelen USB bellek fiziksel olarak hasar görmüş ve bu nedenle artık doğru şekilde kullanılamaz. Çubuktaki dosyalar çok önemliyse, veri ortamını mümkün olduğunca fazla veriye sahip bir şirkete verebilirsiniz. kaydeder. USB çubuğu gerçekten fiziksel olarak hasar görmüşse değiştirmeniz gerekebilir elden çıkarmak. Elektronik cihazlarınızı usulüne uygun olarak imha edecek bir takım kurumlar da bulunmaktadır. Bu nedenle, hala çubukta depolanmış olabilecek verilerin güvenliği konusunda endişelenmenize gerek yok.

Video

Hızlı Kılavuz: Yazılım Hatası

  1. Windows Gezgini tıklayın ve “bu bilgisayar“.
  2. ile git Sağ fare tuşu USB depolama ortamınıza ve “Özellikler” dışında.
  3. ” sekmesini açaletler” ve tıklayın “Ölçek“. Şimdi ihtiyacınız olabilir Yönetici Verileri giriş. Çubuğunuz şimdi onarılacak. Daha sonra sorunsuz bir şekilde biçimlendirebilmelisiniz.

Hızlı Kılavuz: Komut İstemi

  1. Basmak [Windows] + [R] ve gir komut A. şimdi bekle [Strg] + [Shift] ve bas [Enter]istemi olarak ayarlamak için yönetici başlamak.
  2. Şimdi girin disk bölümü A.
  3. İle liste diski tüm diskleri listele.
  4. Şimdi girin diski seç X burada x, ilgili veri ortamını temsil eder. genellikle Disk 0 Windows’un kurulu olduğu ve olması gereken disk dokunulmamış haline gelmek. USB çubuğu örneğimizde Disk 2.
  5. İle temiz artık USB belleği biçimlendirebilirsiniz.
  6. Komuta birincil bölüm oluştur yeni bir bölüm oluşturur.
  7. İle çıkış Diskpart programından çıkın.

Konuyla ilgili daha fazlası:

kaydeden Cornelia Moehring de 16 Mart 2023, 16:13 USB belleğiniz biçimlendirilemiyor mu? Size Windows 10 ile neler yapabileceğinizi gösteriyoruz. Reklamcılık USB sürücünüzün Windows 10’da düzgün biçimlendirilmemesinin birkaç nedeni olabilir. Ancak çoğu durumda veri ortamı hızlı bir şekilde onarılabilir, böylece biçimlendirme yeniden çalışır. Aşağıda, sorunun ortak nedenlerini ve uygun çözümleri sunuyoruz. Fiziksel Kilit Pek çok SD…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir