USB çubuğu tanınmıyor – nedeni bu olabilir – Blog

USB belleğiniz Windows 10 veya Windows 11’de tanınmıyorsa, USB belleğin arızalı olduğundan şüphelenilir. Ek olarak, iki olası neden daha vardır: USB bağlantı noktası arızalı veya çubuk tanınıyor ancak görüntülenmiyor. Aşağıda, size bu sorunları nasıl tanıyacağınızı ve çözeceğinizi göstereceğiz.

Arızalı bir USB bağlantı noktasını tanıma – bu şekilde çalışır

Önce USB çubuğunu bilgisayarınızdaki farklı bir USB bağlantı noktasına takın. Çubuk burada tanınırsa, daha önce kullanılan USB bağlantı noktası muhtemelen arızalıdır. Ancak, çubuk yeni USB bağlantı noktası tarafından da tanınmıyorsa, çubuğu başka bir bilgisayarda test etmelisiniz. Çubuk bu bilgisayarda kusursuz çalışıyorsa, USB belleğin sürücüleri artık güncel değildir.

Bu hatayı nasıl düzeltebilirim:

ile tıklayın Sağ fare tuşu üzerinde Windows tuşu ve “Aygıt Yöneticisi“. Kategori altında, tıklayınUSB denetleyicisi“sağ tık”USB yığın depolama aygıtı” ve sonra “Sürücü yazılımını güncelleyin“.

USB çubuğu görüntülenmiyor – sorunu bu şekilde çözebilirsiniz

USB çubuğunun harfi zaten başka bir çıkarılabilir ortam veya sürücü tarafından kullanılıyorsa, Windows çubuğu tanıyabilir ancak görüntüleyemez. Bu sorunu çözmek için, Sağ fare tuşu üzerinde pencere simgesi sol alt köşede ve “Disk Yönetimi“. Kenar çubuğunda menü öğesine bakın “Disk Yönetimi“. USB belleğinizi burada görürseniz, Windows bunu algılayabilir ancak görüntüleyemez. Diske sağ tıklayın ve ” seçeneğini seçin.Sürücü harfi ve yolu“. Artık USB belleğinize yeni bir sürücü harfi atayabilirsiniz. Ardından USB belleğiniz her zamanki gibi çalışmalıdır.

Konuyla ilgili daha fazlası:

kaydeden Jens Walsemann de 27 Ocak 2023 08:15 Bir USB çubuğu görüntülenmiyorsa bunun çeşitli nedenleri olabilir. Size sorunu nasıl hızlı bir şekilde çözeceğinizi göstereceğiz. İlan USB belleğiniz Windows 10 veya Windows 11’de tanınmıyorsa, USB belleğin arızalı olduğundan şüphelenilir. Ek olarak, iki olası neden daha vardır: USB bağlantı noktası arızalı veya çubuk tanınıyor ancak görüntülenmiyor. Aşağıda,…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir