Uygulamalar – mükemmel yolculuk için en iyi uygulamalar – Blog

Tatile gidiyorsunuz ve her şeyi planlamışsınız, bir tek cep telefonunuzdaki aplikasyonlar mı eksik? Sorun değil! İpucumuzda, tatildeyken akıllı telefonunuzda mutlaka yanınızda olması gereken seyahat uygulamalarını size göstereceğiz.

Paketleme yardımcısı olarak uygulama: PackPoint

Yaklaşan tatil beklentisi artsa bile, yola çıkmadan hemen önceki toplanma stresi galip gelebilir. Ancak durum böyle olmak zorunda değil – çünkü uygulamalar Paket Noktası çantalarınızı ve valizlerinizi toplamanıza yardımcı olur. Kişiye özel oluşturulmuş çeki listeleri ile yolculuk için ihtiyacınız olan her şeyi hızlı ve kolay bir şekilde bulabilirsiniz. Bu, halihazırda kendi çeki listeniz varsa da yardımcı olur, çünkü genellikle birkaç iyi ipucu alırsınız.

Tam olarak ihtiyacınız olanı yanınıza aldığınızdan emin olmak için öncelikle PackPoint’e tatile ne zaman ve nereye gideceğinizi söylersiniz. Bunu yapmak için, uygulamanın planladığınız etkinliklerle ilgili bazı bilgilere ihtiyacı vardır. Tatile giderken yanınıza almanız gereken her şeyin kategoriye göre sıralanmış bir listesini alacaksınız.

PackPoint uygulaması, ayrı eşya listesiyle tatile çıkmadan önce valizinizi hazırlamayı basitleştirir.

Girişte güvenli: CovPass, Yeniden Açık AB ve Güvenli Seyahat

Özellikle korona salgını zamanlarında seyahat etmek genellikle biraz daha karmaşıktır. Neyse ki, tatilinizi kolaylaştıracak bazı resmi uygulamalar var:

uygulamada CovPassRobert Koch Enstitüsü tarafından yayınlanmış olan Covid 19 aşınızın kanıtını ibraz edebilirsiniz. Böylece her seferinde aşı kartınızı çıkarmak zorunda kalmazsınız, sadece QR kodunu akıllı telefonunuzda gösterebilir ve AB içinde okutabilirsiniz. Ne yazık ki, sistem şu ana kadar sadece AB’de çalışıyor, bu nedenle bunun dışında hala aşı kartınızı göstermeniz gerekiyor.

Uç: Aşı sertifikasını akıllı telefonunuza yüklemiş olabileceğiniz Corona-Warn-App’te de saklayabilirsiniz.

CovPass uygulaması ile aşı sertifikanızı kolayca kaydedebilir ve akıllı telefonunuzda gösterebilirsiniz.

Uygulama her zaman iyi bir ipucudur Güvenli seyahat dışişleri şubesinden Orada ayrıca her ülke için en önemli güvenlik talimatlarını bir bakışta bulacaksınız. Ayrıca, her birinin acil bir durumda ne yapılması gerektiğine dair bir bölümü vardır. Tatilde kendinizi zor bir durumda bulursanız, örneğin cüzdanınız ve pasaportunuz çalındıysa, nasıl ilerleyeceğiniz konusunda bilmeniz gereken her şeyi uygulamada bulacaksınız.

Federal Dışişleri Bakanlığı’nın Güvenli Seyahat Uygulaması, size tatil yeriniz için en önemli güvenlik bilgilerini net bir genel bakışla verir.

Sürüş sırasında eğlence: Netflix ve Co.

Özellikle önünüzde uzun bir uçak veya tren yolculuğu varken, yolculuk süresi boyunca yanınıza biraz eğlence almak isteyebilirsiniz. Son yıllarda kendini kanıtlamış çeşitli akış hizmetleri bunun için idealdir.

İle Netflix Örneğin, istediğinizi izlemekte özgür olduğunuz devasa bir film ve dizi kitaplığına erişiminiz var. Kendi yapımlarımıza ek olarak, hem büyük gişe rekorları kıran filmler hem de daha küçük filmler var, yani her zevke uygun bir şeyler var. Özellikle tatil için faydalıdır: Başlıkların çoğunu akıllı telefonunuza veya tabletinize indirebilir ve ardından çevrimiçi izleyebilirsiniz – böylece WiFi’ye veya mobil verilerinize güvenmek zorunda kalmazsınız.

Netflix uygulamasını ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Ancak hizmeti kullanabilmek için, ayda 7,99 €’dan alabileceğiniz bir Netflix aboneliğine ihtiyacınız var. Aboneliği aylık olarak iptal edebilir ve bu nedenle dilerseniz tatilinizden sonra tekrar sonlandırabilirsiniz.

Netflix’te, genellikle indirip çevrimdışı izleyebileceğiniz çeşitli farklı filmler ve diziler bulacaksınız.

Netflix’e ek olarak, bir dizi alternatif var, örneğin Amazon Prime Videosu:

Aileler için de ideal Disney+ şurada:

En iyi tatil tüyoları: TripAdvisor

Eğer geldiyseniz ve tatil yerinizi keşfetmek istiyorsanız, Gezi Danışmanı yol boyunca en iyi yardımcınız. Eşlik eden web sitesinde olduğu gibi, uygulama size her türden ipucu gösterir: restoranlar ve otellerden turistik yerler ve etkinliklere kadar. Her giriş için en önemli bilgileri, genellikle daha önce orada bulunan kullanıcılardan bazı resimler ve derecelendirmelerle birlikte alırsınız. Böylece nereye gitmek istediğinizi ve neyi atlamayı tercih ettiğinizi doğrudan sıralayabilirsiniz.

TripAdvisor uygulaması size çevrimiçi platforma akıllı ve net bir şekilde düzenlenmiş erişim sunar.

Hızlı çeviri yardımı: Google Çeviri

Tatil ülkenizde konuşulan dilde akıcı değilseniz, bu size yardımcı olacaktır. Google Çeviri daha öte. Uygulamanın en büyük avantajı, birçok farklı özelliğidir: Saf metin çevirisine ek olarak, kelimeleri veya tüm cümleleri söyleme ve diğer dilde okuma seçeneği de vardır. Metni taramak ve görüntü üzerinde canlı olarak tercüme ettirmek için akıllı telefonunuzdaki kamerayı da kullanabilirsiniz. Tatil ülkenizde Latin harfleri kullanılmıyorsa bu özellikle yararlıdır. Ve uygulamayla ilgili en iyi şey: Dil paketlerini ücretsiz olarak indirebilir ve böylece çevirileri çevrimdışı da yapabilirsiniz – ancak bu durumda yalnızca yazılan metinlerde.

Google Çeviri ile metni başka bir dile kolayca çevirebilirsiniz – hatta çevrimdışıyken veya akıllı telefonunuzun kamerasıyla canlı olarak.

Tatil için en iyi navigasyon uygulaması: Google Haritalar

Google Haritalar çoğu akıllı telefon sahibinin zaten bilmesi gerekir. Ancak özellikle tatildeyken, uygulama size evde olduğundan çok daha fazla yardımcı olur. Navigasyon işlevine ek olarak, görülecek yerleri, otelleri, restoranları, tren istasyonlarını, umumi tuvaletleri ve çok daha fazlasını bulmak için haritayı kullanabilirsiniz. Çoğu girişin fotoğrafları, puanları vardır ve restoranlar söz konusu olduğunda, menüyü doğrudan çevrimiçi olarak bile görüntüleyebilirsiniz. Google Haritalar’ın tüm mobil verilerinizi kullanmasını önlemek için harita bölümlerini indirebilir ve çevrimdışı olarak arayabilirsiniz.

Yerleşik çevrimdışı işleviyle Google Haritalar, seyahatiniz için tartışmasız en iyi navigasyon uygulamasıdır.

Tatil ülkesinde dolaşmak: Omio ve Uber

Gideceğiniz yerde daha uzun bir mesafe kat etmek istiyorsanız, seyahat uygulamaları size bu konuda da yardımcı olabilir:

Omio Avrupa ve Kuzey Amerika’daki otobüs, tren ve uçak biletlerini tek bir yerden hızlı ve kolay bir şekilde satın alma imkanı sunar. Seyahat uygulaması çok çeşitli sağlayıcılara erişir ve size otomatik olarak en ucuz bağlantıyı sunar. Bilinmeyen dillerdeki bilet makinelerini kullanmak zorunda değilsiniz, en iyi biletleri uygulamada kolayca ve rahatlıkla satın alabilirsiniz.

Omio size Avrupa ve Kuzey Amerika’da A noktasından B noktasına tren, otobüs veya uçakla en ucuz bağlantıları hızlı ve kolay bir şekilde gösterir.

Bir şehirde dolaşmak ve toplu taşıma kullanmak istemiyorsanız, bu iyi bir seçenektir. Üstünde at. Taksi hizmeti henüz Almanya’da çok yaygın değil, ancak uluslararası olarak çok daha fazla ülkede güvenilir bir şekilde kullanılabilir. Bir başlangıç ​​ve bitiş noktası belirlersiniz ve uygulama otomatik olarak sizi oraya arabayla götürecek bir sürücü arar. Ödeme daha sonra genellikle kredi kartıyla yapılır, ancak bazı durumlarda nakit olarak da yapılır.

Trene veya otobüse binmek istemiyorsanız, Uber ile kolayca taksi çevirebilirsiniz.

Parayı kolayca hesaplayın: Splitwise

Diğer insanlarla seyahat ediyorsanız, genellikle herkes seyahatin bir kısmını öder. Otel, restoran ziyareti veya turistik yerlere giriş için – tatilinizin sonunda her şeyi adil bir şekilde faturalandırmak istiyorsanız, aşağıdaki gibi bir uygulamayı kullanabilirsiniz. Bölünmüş at. Bunda, tatiliniz boyunca yapılan her harcamayı, kimin ödediğini ve kimin sizinle paylaşması gerektiğini basitçe kaydedersiniz. Tatil sonunda sadece kişi başı yapılan harcamaları değil, kimin kime ne kadar borcu olduğunu da görüyorsunuz. Bu şekilde, ödemeler karmaşık olmayan bir şekilde çözülebilir.

Konuyla ilgili daha fazlası:

Reklamcılık Tatile gidiyorsunuz ve her şeyi planlamışsınız, bir tek cep telefonunuzdaki aplikasyonlar mı eksik? Sorun değil! İpucumuzda, tatildeyken akıllı telefonunuzda mutlaka yanınızda olması gereken seyahat uygulamalarını size göstereceğiz. Paketleme yardımcısı olarak uygulama: PackPoint Yaklaşan tatil beklentisi artsa bile, yola çıkmadan hemen önceki toplanma stresi galip gelebilir. Ancak durum böyle olmak zorunda değil – çünkü uygulamalar…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir