Uzaktan kumanda olarak akıllı telefon – bu şekilde çalışır – Blog

Artık ortalıkta bir uzaktan kumanda olmasını istemiyor, ancak televizyonu değiştirmek için akıllı telefonunuzu kullanmayı tercih ediyorsanız, bir uygulama yardımıyla bu sorun değil. Akıllı telefonunuzu yedek uzaktan kumanda olarak nasıl kullanacağınızı size göstereceğiz.

En iyi uzaktan kumanda uygulamaları

Bazı uzaktan kumanda uygulamaları, aynı WiFi ağına bağlı oldukları sürece her tür TV ile uyumludur. Bazı uygulamalar, belirli bir TV markası için özel olarak tasarlanmıştır. Ve çeşitli akış servislerinin de kendi uzaktan kumanda uygulamaları vardır.

TV için Uzaktan Kumanda

TV için Uzaktan Kumanda uygulamasıyla, akıllı telefon ve TV aynı WiFi ağında olduğu sürece neredeyse tüm akıllı TV’lere bağlanabilirsiniz. Gerçek uzaktan kumandanızla TV’nizin bağlantısını kabul etmeniz gerekse de, uygulama bağlandıktan sonra düzgün çalışır. Bu evrensel uzaktan kumanda ile TV’nizi açıp kapatabilirsiniz. Ayrıca ses seviyesi, kanal, sessize alma, video ve gezinme kontrollerine de izin verir.

Temel model ücretsiz olsa da, premium özelliklerin kilidi yaklaşık 10 €’luk tek seferlik bir fiyata açılabilir ve aynı ağ üzerinde 6 adede kadar akıllı telefon tarafından kullanılabilir. Bu uzaktan kumandanın ücretsiz sürümü reklam içerir.

Amazon Fire TV
Amazon Fire TV Stick, çubuğun işlevlerini kontrol etmenizi sağlayan bir uygulama ile birlikte gelir. Tüm akış hizmetleriniz için ses kontrolü, kolay gezinme, oynatma kontrolü ve uygulama erişimi gibi özellikler sunar. Kullanıcı arayüzü, profesyonelce ve güzel bir şekilde tasarlanmış olup, kullanımı kolaylaştırır. Amazon Fire TV uygulaması hem iOS hem de Android cihazlarda kullanılabilir:

Fire TV Stick Remote Uygulamasını telefonunuza indirip yükledikten sonra, onu Fire TV’nizle kurmaya hazırsınız. Bunu yapmak için Amazon hesabınızla oturum açın ve Fire TV’nizi seçin. Uzaktan kumanda uygulaması, fiziksel Fire TV Stick uzaktan kumandasından alışık olduğunuz işlevlerin aynısını taklit eder. Hepsi aynı işlevlere sahip olan aynı düğmelere sahiptir.

Samsung Akıllı TV’ler için SmartThings

Evinizde bir Samsung Smart TV’niz varsa ve bir Samsung akıllı telefon kullanıyorsanız, cihaz uyumluluğu ikramiyesini vurdunuz. Ancak, başka bir Android telefonunuz veya iPhone’unuz varsa, uygulama Play Store’da ve Apple App Store’da da mevcuttur. Uygulamaya SmartThings adı verilir ve tüm Samsung akıllı telefonlara önceden yüklenmiştir. TV’nizin açık olduğundan emin olun ve SmartThings uygulamasını başlatın. Samsung Smart TV’nizi uygulamaya ekleyin ve akıllı telefonunuzu uzaktan kumanda olarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu uzaktan kumanda, TV uzaktan kumandasının tüm işlevlerine sahiptir.

google tv

Eskiden Google Play Store’da resmi bir Android TV uzaktan kumanda uygulaması vardı, ancak uzaktan kumanda artık Google TV uygulamasına entegre edildi. Uygulamayı hem Play Store’dan hem de App Store’dan yükleyebilirsiniz:

Eşleştirdikten sonra, Android TV’nizi kontrol etmek için Google TV uygulamasındaki uzaktan kumandayı kullanabilirsiniz. Sesi artırmak veya azaltmak, sesi açmak ve içerik bulmak ve uygulamaları başlatmak için TV’de Google Asistan’ı tetiklemek için kullanabilirsiniz. Gezinmek için sanal bir D-Pad veya kaydırma kontrollerini kullanabilirsiniz. Tüm kontrollere dokunsal geri bildirim eşlik eder.

Google evi

Android ve iOS için Google Home uygulaması, uyumlu akıllı TV’ler ve bağlı akış veya medya cihazları için geliştirilmiş mobil uzaktan kumandayla güncellendi. Ev uygulaması kullanıcıları, oynatmayı kontrol etmek, girişleri değiştirmek, sesi ayarlamak ve daha fazlası için kullanabilir. Yeni uzaktan kumanda özelliği, her ikisi de zaten Google Home uygulaması tarafından desteklenen Chromecast cihazlarını veya Android TV’leri kontrol etmek için tasarlanmamıştır. Bunun yerine uzaktan kumanda, Roku, Samsung veya LG gibi bağlı TV platformlarını da içeren Google uyumlu cihazlara bağlanabilir. Böylece, çeşitli TV modellerini ve akış cihazlarını kontrol etmek için uygulamayı kullanabilirsiniz.

Konuyla ilgili daha fazlası:

Reklamcılık Artık ortalıkta bir uzaktan kumanda olmasını istemiyor, ancak televizyonu değiştirmek için akıllı telefonunuzu kullanmayı tercih ediyorsanız, bir uygulama yardımıyla bu sorun değil. Akıllı telefonunuzu yedek uzaktan kumanda olarak nasıl kullanacağınızı size göstereceğiz. En iyi uzaktan kumanda uygulamaları Bazı uzaktan kumanda uygulamaları, aynı WiFi ağına bağlı oldukları sürece her tür TV ile uyumludur. Bazı uygulamalar,…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir