virgül yerine işaretleyin – bu şekilde çalışır – Blog

Avrupa’da ondalık ayırıcı olarak virgül kullanılır, ancak ABD, İngiltere ve Avustralya’da kullanılmaz. Bunun yerine burada nokta kullanılmıştır. Uluslararası bir tabloyu düzenliyorsanız ve oradaki tüm virgülleri noktalarla değiştirmek istiyorsanız, bunu manuel olarak yapmak zorunda değilsiniz. Excel’de virgüllerin noktalarla nasıl değiştirileceğini aşağıda okuyun.

Excel’de ondalık nokta nasıl değiştirilir?

Fark etme: Bu ayarın değiştirilmesi, siz yeniden değiştirene kadar açtığınız tüm çalışma kitaplarındaki tüm sayıları etkiler. Yalnızca belirli hücreler için ayarı değiştiremezsiniz.

Adım adım kılavuzumuzu takip edin veya hızlı başlangıç ​​kılavuzunu inceleyin.

Bu arada: Bu yöntem çalışmayabilir. O zaman üstesinden gelebilirsin [Strg]+[F] arama işlevini açın. Üstünde “Ara ve değiştir” daha sonra virgül karakterini arayabilir ve manuel olarak nokta ile değiştirebilirsiniz. Hakkında “Hepsini değiştir“Uzun da sürmüyor.

hızlı başlangıç ​​Kılavuzu

  1. Excel’de sol üstte aç”dosya” ve sonra solu seç “seçenekler“.
  2. ” kategorisindegelişmiş“işareti kaldır”İşletim sisteminden ayırıcıyı benimseyin“.
  3. Sonra “girinondalık ayırıcı” Ve “binlerce ayırıcı” İstenen karakteri (yani noktayı) girin ve ” üzerine tıklayınTAMAM“.

Konuyla ilgili daha fazlası:

kaydeden Isabelle Bauer de 19 Mayıs 2023, 10:42 Ondalık noktayı bir tablodaki noktalarla değiştirmek istiyor musunuz? Size nasıl olduğunu göstereceğiz. Reklamcılık Avrupa’da ondalık ayırıcı olarak virgül kullanılır, ancak ABD, İngiltere ve Avustralya’da kullanılmaz. Bunun yerine burada nokta kullanılmıştır. Uluslararası bir tabloyu düzenliyorsanız ve oradaki tüm virgülleri noktalarla değiştirmek istiyorsanız, bunu manuel olarak yapmak zorunda değilsiniz.…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir