WhatsApp kişisi görüntülenmiyor – ne yapmalı? – Blog

WhatsApp’ta belirli bir kişiyi arıyorsunuz ve bulamıyor musunuz? Bu sorunun farklı nedenleri olabilir. WhatsApp’taki tüm kişileri görebilmeniz için neler yapabileceğinizi size göstereceğiz.

girilen numarayı kontrol et

Ülke kodları gibi ayrıntılar eksik olduğu için bazen uluslararası ve hatta ulusal kişileriniz WhatsApp kişilerinde görünmez. WhatsApp’ta görüntülenebilmeleri için tüm kişileri ilgili ülke kodlarıyla birlikte uluslararası bir biçimde kaydettiğinizden emin olun. Yeni kişinin telefon numarasını eklerken, artı işareti yazarak başlayın. Ardından ülke kodunu ve ardından tam telefon numarasını girin. Ülke kodu, başka bir ülkeyi aramak için tam ulusal telefon numarasından önce girilmesi gereken sayısal bir önektir. Örneğin Almanya için bu 49, Amerika ve Kanada için 1’dir. İlgili ülke kodunu çevrimiçi olarak arayabilirsiniz.

WhatsApp için izinleri kontrol edin

Akıllı telefon işletim sistemleri yıllar içinde çok güvenli hale geldi. Bunun istenmeyen bir sonucu, tüm uygulamaların telefonunuzdaki verilere erişmek için açık kullanıcı izinleri gerektirmesidir. Ve bu veriler kişilerinizi içerir. Akıllı telefonunuzda WhatsApp kişi adları görüntülenmiyorsa, WhatsApp için izinleri kontrol etmelisiniz.

Adım adım kılavuzumuzu takip edin veya hızlı başlangıç ​​kılavuzunu inceleyin.

WhatsApp kişi listesini güncelle

WhatsApp, uygulamanın yeni kaydedilen kişi adlarını hızlı bir şekilde almasını sağlayan kullanışlı bir yenileme özelliğine sahiptir:

SIM kartı kontrol et

Kişilerinizi telefonunuzda mı yoksa SIM kartınızda mı saklıyorsunuz? Her zaman ikinci seçeneği seçerseniz, akıllı telefonunuzun SIM karta erişebildiğinden emin olun. Çoğu zaman, telefonu düşürmek, SIM kartı değiştirmek veya diğer dikkatsizlikler, SIM kartın yuvasında hareket etmesine ve böylece akıllı telefonun artık onu tanımamasına neden olur. SIM kartı algılayamazsa, kartta kayıtlı kişiler görüntülenmeyecektir.

Bu nedenle, SIM kartın cep telefonunuza doğru takıldığından, cep telefonu tarafından tanındığından ve kişilerinizin hâlâ kartta kayıtlı olduğundan emin olun. Diğer uygulamaların kişilerinize erişip erişemediğini test edin. SIM kart normal çalışıyorsa bir sonraki adıma geçin.

WhatsApp senkronizasyonunu zorla (yalnızca Android)

Eksik kişileri görmek için senkronizasyon ayarlarının etkinleştirildiğinden emin olun ve kişileri tekrar senkronize edin.

Adım adım kılavuzumuzu takip edin veya hızlı başlangıç ​​kılavuzunu inceleyin.

WhatsApp önbelleğini temizle (yalnızca Android)

Bir uygulamanın önbellek dosyaları bozulursa bu, sorunlara neden olabilir veya uygulamayı yavaşlatabilir ve ayrıca uygulamanın bazı kişileri göstermemesine neden olabilir. Bu nedenle, uygulamadan bir kez çıkmaya zorlamalı ve önbelleği temizlemelisiniz.

Adım adım kılavuzumuzu takip edin veya hızlı başlangıç ​​kılavuzunu inceleyin.

Hızlı Kılavuz: İzinleri Kontrol Edin

 1. Fikirler Akıllı telefonunuzda. birde Android ilk dokunuş “uygulama” ve ardından ” öğesini seçinNaber” kapalı. Ardından ” öğesine dokunun.İzinler” ve sonra “kişiler“. Birde iPhone ayarlarda ” dokununveri koruması” Ve “kişiler“.
 2. Şimdi kişilerinize erişime izin verildiğinden emin olun. Bunun için birini seçin Android seçenek “Yetkili“kapalı veya açık iPhone ” konumunda anahtarı etkinleştirinNaber“.
 3. İzinler zaten verilmişse, tekrar etkinleştirmeden önce bir kez devre dışı bırakın.

Hızlı Kılavuz: WhatsApp’ı Senkronize Et

 1. akıllı telefon ayarları ve buraya gidin “Parolalar ve Hesaplar“.
 2. Ardından “Naber” dışında.
 3. Ardından ” öğesine dokunun.Hesap Senkronizasyonu“.
 4. Şimdi ” yanındaki düğmeye gidin.kişilerKişilerin senkronize edilmesine izin vermek için “.
 5. Bundan sonra bunu aç Üç öğe menüsü sağ üst köşede ve ardından “Şimdi senkronize et” dışında.

Hızlı Kılavuz: Önbelleği Temizle

 1. akıllı telefon ayarları ve orada ” üzerine dokununuygulama“.
 2. Bundan sonra “Naber” dışında.
 3. Şimdi ” üzerine dokununZorla ayrılma“.
 4. Sonra şuraya git “Depolama ve Önbellek“.
 5. Son olarak, “Önbelleği Temizleme“.

Konuyla ilgili daha fazlası:

Reklamcılık WhatsApp’ta belirli bir kişiyi arıyorsunuz ve bulamıyor musunuz? Bu sorunun farklı nedenleri olabilir. WhatsApp’taki tüm kişileri görebilmeniz için neler yapabileceğinizi size göstereceğiz. girilen numarayı kontrol et Ülke kodları gibi ayrıntılar eksik olduğu için bazen uluslararası ve hatta ulusal kişileriniz WhatsApp kişilerinde görünmez. WhatsApp’ta görüntülenebilmeleri için tüm kişileri ilgili ülke kodlarıyla birlikte uluslararası bir biçimde…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir