WhatsApp sohbetlerini bir parola ile koruyun – bu şekilde çalışır – Blog

WhatsApp’taki sohbetler yalnızca gönderen ve alıcı tarafından görüntülenebilir olmalıdır. Ancak cep telefonunuzu kısa bir süre için başkasına ödünç vermeniz de söz konusu olabilir. Ya da sadece bazı resimler göstermek istiyorum. Çok özel bir mesajın en üstte push mesajı olarak görünmesi rahatsız edici olurdu. Bunu kolayca önleyebilirsiniz: Bireysel sohbetleri parola, parmak izi veya yüz tanıma ile koruyun!

WhatsApp: Bir sohbet bloğu kurun

Bir güncelleme, WhatsApp’ta bireysel sohbetlerin parola, yüz tanıma veya parmak izi ile güvenliğini sağlamayı mümkün kılar. Daha sonra sohbeti WhatsApp’ta açmak istiyorsanız, önce kilidini açmalısınız. Ayrıca, yeni mesajlar için engellenen sohbetlerden herhangi bir push bildirimi almayacaksınız.

Tehlike: Sohbetler, telefonunuzu kilitlemek için kullandığınız yöntemle her zaman otomatik olarak korunur. Dolayısıyla, PIN kodu yerine parmak izi kullanmak isteyip istemediğinizi kendiniz seçemezsiniz. Ek olarak, şifre veya PIN her zaman cep telefonunuzun şifresine karşılık gelir. Birisinin telefonunuza erişimi varsa, engellenen sohbetleriniz de güvenli değildir.

Adım adım kılavuzumuzu takip edin veya hızlı başlangıç ​​kılavuzunu inceleyin.

iPhone

Android

Hızlı kılavuz: Bir sohbet bloğu oluşturun

  1. Bir şifre ile güvenliğini sağlamak istediğiniz sohbete gidin ve üst kısımdaki simgesine dokunun. kişi adı.
  2. Ardından aşağıdan seçin “sohbet kilidi” dışında.
  3. şimdi yapmak zorundasın kaydırıcı sohbetin belirtilen yöntemle engellenmesi için etkinleştirin. Cihaza bağlı olarak bu bir şifre, parmak izi/Touch ID veya yüz tanıma/Face ID olabilir.
  4. Daha sonra bir onay alacaksınız. Ardından seçilen sohbet geçmişini ” altındaki sohbet geçmişleriniz listesinde bulabilirsiniz.Engellenen Sohbetler” tepede.
  5. Sohbetin kilidini tekrar açmak isterseniz kaydırıcıyı tekrar devre dışı bırakmanız yeterlidir.

Konuyla ilgili daha fazlası:

kaydeden Cornelia Moehring de 8 Haziran 2023, 10:51 ben Son zamanlarda, WhatsApp sohbetlerini bir şifre ile kilitleyebilirsiniz. Size nasıl yapıldığını göstereceğiz. Reklamcılık WhatsApp’taki sohbetler yalnızca gönderen ve alıcı tarafından görüntülenebilir olmalıdır. Ancak cep telefonunuzu kısa bir süre için başkasına ödünç vermeniz de söz konusu olabilir. Ya da sadece bazı resimler göstermek istiyorum. Çok özel bir…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir