Windows 10’da sanal sürücü oluşturun – Blog

Sanal sürücü, genellikle sanal bir CD veya DVD sürücüsünü simüle eden bir sürücünün emülasyonudur. Bilgisayarda bu şekilde oluşturulan sürücüler donanım değildir, bilgisayar tarafından kullanıcı için fiziksel sürücülerle aynı şekilde yorumlanır. İpuçlarımızda ve püf noktalarımızda, Windows 10’da böyle bir sürücüyü ek yazılım olmadan kendiniz nasıl kurabileceğinizi açıklıyoruz.

Reklamcılık

Sanal sürücü, bir yazılım bileşenidir. gerçek sürücü taklit edildi veya kopyalar, örneğin optik sürücü (CD ve DVD), bir disket sürücü veya bir Sabit disk sürücüsü. Diğer programlar için sanal sürücü gerçek bir fiziksel sürücü gibi davranır ve görünür. zıtlık bir normal sürmek ancak gerçek bir fiziksel sürücü değil.

Sanal sürücüler, bilgisayarlarda optik disklerin içeriğini sabit disk sürücülerine aktarmak için kullanılır. Bu aynı zamanda CD’lerin ve DVD’lerin kısa ömür sorununun çözülmesine yardımcı olur ve sabit sürücülerin daha hızlı veri aktarım hızından yararlanır. Her zaman fiziksel CD’yi takmanız gerekmez; bunun yerine görüntü dosyasını sabit sürücüden bağlayabilirsiniz.

Bunun avantajı, sanal sürücüye erişim sürelerinin, optik CD veya DVD ortamını okurken olduğundan çok daha kısa olmasıdır. Windows mevcut bölümlerde bir tane oluşturur VHD dosyası (Sanal Sabit Disk) bu sanal sürücüyü temsil eder. Ayrıca VHD dosyasını yedekleyip kopyalamak ve başka bir bilgisayarda başka bir yere entegre etmek de mümkündür. Sanal makinelerin aksine, VHD dosyaları ana sistemin ayrılmaz bir parçasıdır ve yalnızca donanım performansının bir kısmını almaz.

Sanal sürücünün en büyük dezavantajı, CD veya DVD’nin tamamen sabit sürücüye kopyalanması nedeniyle (örn. ISO dosyası olarak) sabit sürücüde yer kaplamasıdır.

Şirket içi araçlar kullanılarak Windows’ta sanal bir sürücü oluşturulabilir. Adım adım talimatlarımızı izleyin veya hızlı başlangıç ​​kılavuzuna göz atın.

1. adım:

Buna sağ tıklayın Windows logosu ve girişi seçin “Disk Yönetimi“. Alternatif olarak klavye kısayolunu da kullanabilirsiniz [Windows] + [X] İlgili girişe basın ve tıklayın.
 1. Düğmelere basın [Windows] + [X] ve “Disk Yönetimi“.
 2. tıklamak “Aksiyon” > “Sanal bir sabit disk oluştur”.
 3. Sonra yukarı çık “Aramak”.
 4. Onları yerleştir Konum Ve dosya adı sıkıca. tıklamak “Kaydetmek”:
 5. Açıklamalara göre, “Sanat the sanal sabit disk” ve Sabit sürücü boyutu dışında. Daha sonra “Tamam”a tıklayın.
 6. Şuraya gidin: Bölüm, sağ tıklama üzerinde ve “Disk Başlatma” seçeneğini seçin.
 7. Seçmek “MBR” veya “GPT” sanal sabit diskin boyutuna göre. İle onayla “TAMAM”.
 8. tıkla ayrılmamış bölüm doğru ve seç “Yeni Basit Cilt”.
 9. Takip et “Yeni basit birimler oluşturmak için sihirbazlar”. Yerleştirin Birimin boyutu aynı zamanda Sürücü harfi sabitle ve devam et “Daha öte” sonraki adımlara geçin.
 10. Verileri kaydedebilmeniz için bölümün biçimlendirilmesi gerekir. Birini seç Dosya sistemi dışında. tıklamak “Daha öte”.
 11. Kurulumu şununla tamamlayın: “Tamamlamak”.


(mimi)

Haberin Sonu

Windows 10’da sanal sürücü oluşturun Sanal sürücü, genellikle sanal bir CD veya DVD sürücüsünü simüle eden bir sürücünün emülasyonudur. Bilgisayarda bu şekilde oluşturulan sürücüler donanım değildir, bilgisayar tarafından kullanıcı için fiziksel sürücülerle aynı şekilde yorumlanır. İpuçlarımızda ve püf noktalarımızda, Windows 10’da böyle bir sürücüyü ek yazılım olmadan kendiniz nasıl kurabileceğinizi açıklıyoruz. Reklamcılık Sanal sürücünün hangi…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir