Windows 10’da sürücüleri güncelleyin – Blog

Bu nedenle Windows 10, bilgisayar bileşenleriniz için sürücüleri otomatik olarak günceller. Ancak, sürücü güncellemeleriyle ilgili sorunlar, güncellemelerden kısa bir süre sonra veya Windows’taki hatalardan dolayı da ortaya çıkabilir. Böyle bir durumda güncellemeleri manuel olarak indirip yüklemeniz gerekir. Sürücü güncellemeleri için kendi programlarını kullanan bazı grafik kartları gibi donanımlar da vardır.

sürücü nedir? – Bunu size burada açıklayacağız.

Bu yüzden mevcut sürücüler değerlidir

Sürücüler, işletim sistemine belirli bir aygıtı en iyi nasıl çalıştıracağını veya “kontrol edeceğini” söyleyen bir dizi talimat içeren programlardır. Sisteminizdeki her donanım bileşeninin kendine özgü sürücüsü vardır. Ses kartınız, grafik kartınız ve modeminiz sürücü gerektiren bileşenlerden bazılarıdır. Yalnızca bileşeni eklerseniz, işletim sistemi onunla ne yapacağını bilemez. Ancak sürücüyü yüklediğinizde işletim sistemi tam olarak ne olduğunu ve daha da önemlisi nasıl kullanılacağını bilir.

Artık sürücülerin küçük programlar olduğunu bildiğinize göre, sisteminizdeki diğer dosyalar gibi bozulmaya açık olduklarını da bilmelisiniz. Grafik kartı sürücünüz güncel değilse ve düzgün çalışmıyorsa, grafik kartınız da düzgün çalışmayacaktır. Sorunu çözmek için sürücülerinizi yenilemeniz veya güncellemeniz gerekir. Sürücü güncellemesinin gerekli olduğu başka bir durum, sürücüye yapılan yeni geliştirmelerdir. Üreticiler kendi bileşenlerini çıkan her yeni bileşenle uyumlu hale getiremedikleri için daha yeni sürücüler oluşturmakta ve sürücüleri daha uyumlu hale getirmek için yönergeler eklemektedir. Grafik sürücünüz buna iyi bir örnektir: 3B çizim alanında yeni teknolojiler geliştirildikçe, bu yeni teknolojilerden yararlanmak için grafik sürücünüzü güncellemeniz gerekebilir.

Yerleşik araçlarla Windows 10’da sürücüleri güncelleyin

Sürücülerinizi güncellemek için herhangi bir harici yazılıma ihtiyacınız yoktur. Çünkü Windows, sürücülerinizi güncellemek için ihtiyaç duyduğunuz araçlara zaten sahiptir. Adım adım kılavuzumuzu takip edin veya hızlı başlangıç ​​kılavuzunu inceleyin.

Bir uyarı: Talimatlar işe yaramazsa, alternatif olarak İlgili donanım üreticisinin web sitesi kontrol edin, örneğin Logitech indirme sayfası veya Nvidia indirme sayfası. Güncel sürücüler genellikle oradan indirilebilir. Nadir durumlarda, bu sürücüler o kadar yenidir ki, Windows otomatik sürücü araması tarafından henüz tanınmazlar ve bu nedenle manuel olarak kurulmaları gerekir.

hızlı başlangıç ​​Kılavuzu

  1. düğmesine basarak Başlat menüsünü açın. [Windows]-Düğme. Sonra ” yazınAygıt Yöneticisi“. Denetim Masası Aygıt Yöneticisi’ni açmak için sonuca tıklayın.
  2. Aramak Donanımkimin sürücüsünü güncellemek istiyorsunuz. Tek tek donanım parçaları, bir tıklamayla açabileceğiniz kategoriye göre sıralanır.
  3. Ardından ile tıklayın donanıma sağ tıklayın ve “Özellikler” dışında.
  4. sekmesinde “sürücü“tıklayabilir misin”Sürücüleri güncelle” tıklayın. Daha sonra otomatik bir sürücü güncellemesi kontrol edilecek ve gerçekleştirilecektir. gri arka plansürücüleriniz güncel.

Konuyla ilgili daha fazlası:

kaydeden Cornelia Moehring de 13 Şubat 2023 13:50 Windows 10’da donanım sürücülerinizi güncellemek ister misiniz? Size nasıl olduğunu göstereceğiz. Reklamcılık Bu nedenle Windows 10, bilgisayar bileşenleriniz için sürücüleri otomatik olarak günceller. Ancak, sürücü güncellemeleriyle ilgili sorunlar, güncellemelerden kısa bir süre sonra veya Windows’taki hatalardan dolayı da ortaya çıkabilir. Böyle bir durumda güncellemeleri manuel olarak indirip…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir