Windows 10’da yinelenen dosyaları bulma – Blog

Bilgisayardaki yinelenen dosyalar gerçekten can sıkıcı olabilir. Çünkü ölü dosyalar Windows Explorer’ın netliğini bozmakla kalmıyor, uzun vadede yüksek depolama alanı kaybına da yol açabiliyor. Sabit sürücünüzü temizlemenin en iyi yolu kopyaları bulup silmektir.

Reklamcılık

Elbette Windows Gezgini’ni de kullanabilirsiniz belirli bir dosyayı ara ve birden fazla olup olmadığına bakın. Ancak bu yalnızca hangi dosyanın kopyalanabileceğine dair zaten bir tahmininiz varsa işe yarar. Aksi takdirde, yinelenen dosyaları tanımlamak için kullanabileceğiniz çok sayıda ücretsiz araç vardır.

Yinelenen dosyaları bulmak için kullanılabilecek çeşitli programlar vardır. Bu kılavuz, yinelenen dosyaları bulmak ve silmek için Anti-Twin’i nasıl kullanacağınızı gösterecektir. Diğer yazılım alternatifleri arasında AllDup ve CCleaner bulunur.

  1. İlk önce programı indirin ikiz karşıtı indirip açın.
  2. Göndermek temel klasör Kopyaları aramak istediğiniz klasörü girin. Sağ tarafta “dosya Seç“ayarlayabilirsiniz. İhtiyaç halinde altına da bir tane koyabilirsiniz. ikinci klasör kurmak.
  3. Daha sonra isteyip istemediğinizi belirtebilirsiniz “tüm dosyaları karşılaştır” istek, “yalnızca farklı klasörlerdeki dosyaları karşılaştırın“isterdim, hatta”belirli bir dosyayı ara“. Hangi dosyanın bilgisayarınızda kopyalanabileceğini zaten biliyorsanız, ikincisi özellikle yararlıdır.
  4. Şimdi tek yapmanız gereken hangisi olduğuna karar vermek yöntem başvurmak istiyorsunuz. İsimlerini değiştirebilirsiniz Dosyaları karşılaştırın veya içerikleri karşılaştırın (ya da her ikisi de). İçeriği karşılaştırırken, Anti-Twin’in iki veriyi bayt bayt mı karşılaştıracağını yoksa bunların piksel piksel karşılaştırılması gereken görüntüler mi olduğunu seçebilirsiniz. Ayrıca bir eşleşme oranı da ayarlayabilirsiniz.
  5. Her şeyi ayarladıktan sonra “yinelenen dosyaları ara“. Program artık otomatik olarak aramaya başlayacaktır. Bu işlem biraz zaman alacaktır.
  6. Son olarak, yinelenen dosyaların bir listesi sunulacaktır. Hangi dosyaları saklamak ve hangilerini silmek istediğinize kendiniz karar verebilirsiniz. Bunları silmek için tek yapmanız gereken dosyaları işaretlemek ve “seçilen dosyaları sil” düğmesine basın. Artık yinelenen dosyaları başarıyla sildiniz ve bilgisayarınızdaki disk alanını boşalttınız.


(como)

Haberin Sonu

Bilgisayardaki yinelenen dosyalar gerçekten can sıkıcı olabilir. Çünkü ölü dosyalar Windows Explorer’ın netliğini bozmakla kalmıyor, uzun vadede yüksek depolama alanı kaybına da yol açabiliyor. Sabit sürücünüzü temizlemenin en iyi yolu kopyaları bulup silmektir. Reklamcılık Elbette Windows Gezgini’ni de kullanabilirsiniz belirli bir dosyayı ara ve birden fazla olup olmadığına bakın. Ancak bu yalnızca hangi dosyanın kopyalanabileceğine…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir