Windows altında sabit sürücüyü değiştirin – verilerinizi yanınızda götürün! – Blog

İster PC’nizin depolama alanını genişletmek, ister Windows’u hızlı bir SSD ile harekete geçirmek isteyin: Bir sabit diski değiştirmenin birçok avantajı vardır. Ancak bu o kadar basit değil: Yeni diskten faydalanmak için önce eski diskteki verileri yeni diske aktarmanız gerekiyor. Size nasıl çok kolay ve Windows’u yeniden yüklemeden çalıştığını göstereceğiz.

Sabit sürücüyü değiştirin: Bir USB adaptörüyle en iyisi

Windows’ta sabit sürücünüzü değiştirmenin en etkili yolu, yenisini değiştirmektir Diski USB aracılığıyla bilgisayara bağlayın olabilmek. Bu durumda, çalışan sistemi veya belirli bağımsız sabit sürücüleri ve bölümleri, verilerinizi kaybetmeden yeni donanıma kopyalayabilirsiniz. Bunun için birine ihtiyacın var adaptör, birkaç avroya satın alınabilir. Yeni sabit sürücü bir 2,5 inç modeli veya bir SSD, basit bir tanesi yeterli olacaktır SATA – USB adaptörüyaklaşık 10 Euro’ya satın alabilirsiniz.

Basit bir SATA – USB adaptörü, PC’ye 2,5 inçlik bir sabit sürücü bağlamayı mümkün kılar. (Kaynak: Startech / Amazon.com)

Biraz daha karmaşık hale geliyor 3,5 inç sabit sürücüler. Bunlara USB bağlantı noktasından güç sağlanamayacağından, bir taneye ihtiyacınız olacak uygun konutharici disk olarak kullanmak için. Burada da elektronik perakendecilerinde bir dizi çözüm bulunabilir. karşılık gelen Entegre güç kaynağına sahip sabit sürücü USB adaptörü şimdiden yaklaşık 20 Euro’dan başlayan fiyatlarla.

Masaüstü sabit sürücüleri, USB yoluyla bağlayabilmeniz için tümleşik güç kaynağına sahip bir adaptör gerektirir.

Önemli: Bilgisayarınıza USB yoluyla yeni, boş bir sabit sürücü bağlarsanız, klonlama işleminden önce sabit sürücüyü çıkarmanız gerekir. başlatmak. Ancak o zaman programlar diski tanır ve veri geçişini mümkün kılar. Bunu yapmak için Windows Disk Yönetimi.
Açmak için tuş kombinasyonuna basın [Windows] + [R] ve emri ver diskmgmt.msc A. Disk başlatma şimdi yeni bir sabit diski otomatik olarak tanır ve size onu başlatmanızı önerir. ” üzerine tıklayarak bunu onaylayın.TAMAM“. Burada başka bir şey yapmanıza gerek yok, asıl klonlama sürecinde gerisini biz hallederiz.

USB yoluyla klonlamanın başarılı olması için yeni sabit sürücüyü bir kez başlatmanız gerekir.

Windows kurulumunu yeni sabit sürücüye aktarın

Bu, Windows kurulumunuzu eski sabit sürücüden yenisine geçirmenin en etkili yoludur. diski klonlamak. Tüm veriler ve bölüm bilgileri eskiden yeni sabit diske aktarılır, böylece değişimden hemen sonra onunla çalışmaya devam edebilirsiniz. Bir dizi disk klonlama programı mevcuttur.

Aşağıdaki örnekte deneme sürümünü kullanıyoruz Easeus ToDo Yedekleme, kolaylaştırılmış bir Windows geçiş özelliği sağlar. “Normal” klonlamanın aksine (sonraki bölüme bakın), Easeus ToDo Backup, sistem klonlama sırasında önyükleme sektörlerinin vb. temiz bir şekilde aktarılmasını sağlar.

Fark etme: İndirirken, emin olun ücretsiz sürüm değil artık “OS Clone” özelliğini içermediği için Easus ToDo Backup’tan.

Burada size, yine alternatif bir yazılımla, sabit disklerden sabit diskleri klonlama hakkında daha fazla şey göstereceğiz.

Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

Sistem dışı diski kolayca klonlayın

Özellikle masaüstü bilgisayarlarda, sistem diskine ek olarak genellikle başka sabit sürücüler de bulunur. Bunlar doluysa ve bunları daha büyük sabit disklerle değiştirmek istiyorsanız, bu da sorun değil. Ücretsiz Easeus ToDo Backup’ı tekrar kullanıyoruz, ancak prosedür biraz farklı.

Sabit sürücüyü değiştirin

Sabit sürücünün fiili olarak değiştirilmesi, Tornavida kolu. Nasıl yapılacağı öncelikle donanımınıza bağlıdır: Örneğin bir dizüstü bilgisayarda, sabit sürücüye ulaşmak için arkadaki vidaları gevşetmeniz gerekir. Artık 2,5 inçlik sabit sürücüyü daha büyük bir model veya SSD ile değiştirebilirsiniz. Masaüstü bilgisayarlar için, yan paneli çıkarın ve yeni paneli uygun yuvaya vidalayın. Şüpheniz varsa, size yardımcı olacaklardır PC veya kasa üreticisinden talimatlar daha kesin adımlarla. Klonlama sırasında her şey yolunda giderse, Windows yeni sabit sürücüden sorunsuz bir şekilde önyükleme yapmalı veya genişletilmiş sabit sürücüdeki verileri doğrudan tanımalıdır. Diski değiştirdikten sonra, Windows’un Microsoft’ta yeniden etkinleştirme gerekli. Deneyimler, PC’nin geri kalanı değiştirilmediğinden bunun sorunsuz çalıştığını göstermiştir.

Yeni bir sabit sürücü veya SSD takmak genellikle roket bilimi değildir.

Konuyla ilgili daha fazlası:

Reklamcılık İster PC’nizin depolama alanını genişletmek, ister Windows’u hızlı bir SSD ile harekete geçirmek isteyin: Bir sabit diski değiştirmenin birçok avantajı vardır. Ancak bu o kadar basit değil: Yeni diskten faydalanmak için önce eski diskteki verileri yeni diske aktarmanız gerekiyor. Size nasıl çok kolay ve Windows’u yeniden yüklemeden çalıştığını göstereceğiz. Sabit sürücüyü değiştirin: Bir USB…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir