Windows Defender’ı etkinleştirin – Blog

Normalde Windows Defender otomatik olarak etkinleştirilir. Bu, virüsleri ve kötü amaçlı yazılımları algılar ve bunların yüklenmesini ve bilgisayarınızı korumak için çalışmasını engeller. Ancak devre dışı bırakılabilir – örneğin, bu arada bilgisayarınıza başka bir virüsten koruma programı yüklediyseniz. Bu durumda, Windows Defender’ı manuel olarak yeniden etkinleştirmeniz gerekir. Bunun Windows 10 ve Windows 11’de nasıl çalıştığını size çok basit bir şekilde açıklayacağız.

Windows Defender’ı Etkinleştirin – İşte böyle

Adım adım kılavuzumuzu takip edin veya hızlı başlangıç ​​kılavuzunu inceleyin.

Bir uyarı: Bilgisayarınıza başka bir virüsten koruma yazılımı yüklerseniz, Windows Defender otomatik olarak devre dışı bırakılır.

Geliştirmek için hangi ek adımları atabilirsiniz? Windows PC’yi kötü amaçlı yazılımlardan koruyunsize bu ipuçları+püf noktaları makalesinde açıklıyoruz.

hızlı başlangıç ​​Kılavuzu

    1. bunun üzerinden git Windows başlat simgesi menü öğesinde “Fikirler“.
    2. şimdi seç”güncellemeler ve güvenlik“. Windows 11’de bunun yerine ” seçeneğine tıklayınGizlilik ve güvenlik“.
  1. Menü çubuğunda “Windows güvenliği” ve sonra “Virüs ve Tehdit Koruması“. (Daha eski Windows 10 sürümlerinde, Windows Defender Güvenlik Merkezi > Virüs ve Tehdit Koruması > Virüs ve tehdit koruması ayarları Gitmek)
  2. Gerçek zamanlı korumayı şimdi etkinleştirin, altına girerek”Virüs ve tehdit koruması ayarları” Açık “Etkinleştir” tıklamak.

Konuyla ilgili daha fazlası:

kaydeden Anna Kalinowsky de 1 Şubat 2023 07:58 Bilgisayarınızı virüslerden korumak mı istiyorsunuz? O zaman Windows 10’a entegre Windows Defender her zaman aktif olmalıdır! Reklamcılık Normalde Windows Defender otomatik olarak etkinleştirilir. Bu, virüsleri ve kötü amaçlı yazılımları algılar ve bunların yüklenmesini ve bilgisayarınızı korumak için çalışmasını engeller. Ancak devre dışı bırakılabilir – örneğin, bu arada…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir