Windows Gezgini – dosya yönetimi için alternatifler – Blog

Bir dosyayı aktardığınız, sürücünüze göz attığınız veya indirilen dosyaları her açtığınızda, Windows 10 veya Windows 11’deki varsayılan dosya yöneticisi olan Windows Gezgini ile uğraşmanız gerekir. Araç aslında oldukça kullanışlıdır, ancak hiçbir şey bir çökmeden daha can sıkıcı değildir. birkaç gigabaytlık büyük dosyaları aktarırken. Ancak, genellikle Windows standardından bile daha iyi olan alternatifler vardır. Ve en iyisi: Bu gönderide belirtilen tüm alternatifler ücretsizdir!

Ücretsiz Komutan

Windows Gezgini’nde eksik olan en temel öğelerden biri, sekmeli bir kullanıcı arabirimidir. Bu nedenle, aynı anda farklı görevler gerçekleştirmek veya farklı klasörler arasında hızlı bir şekilde arama yapmak istediğinizde Windows Gezgini’nde ileri geri zıplamalısınız. FreeCommander, çalışmayı çok daha kolaylaştıran sekmelerle çalışarak bunu düzeltir. Ek olarak, ücretsiz yazılım, dosyaları bölmek, sıkıştırmak ve açmak ve toplu olarak yeniden adlandırmak için dahili araçlara sahiptir.

Kaşif++

İyi bir Explorer alternatifi olarak, Explorer++ yalnızca harika kullanıcı arabirimiyle puan almaz. Çünkü bu yazılımın exe dosyasını bir USB belleğe kolayca aktarabilir ve herhangi bir bilgisayardan çalıştırabilirsiniz. Explorer++, zengin özelliklere sahip olmayabilir, ancak genellikle farklı bilgisayarlarda çalışıyorsanız, sizin için buna değer. Bu alternatif 32 bit ve 64 bit olmak üzere iki farklı versiyonda sunulmaktadır. Farklı bit genişliklerine sahip bilgisayarlar kullanıyorsanız, her iki sürümü de USB belleğinize kaydedin.

Çoklu Komutan

Muhtemelen en iyi bilinen ve en çok kullanılan Explorer alternatifi. Explorer++ gibi, MultiCommander da taşınabilir bir sürüm sunar ve FreeCommander gibi kullanıcı dostu bir arayüze sahiptir. Bu uygulama ile daha önce birleştirilen iki alternatiften çok daha fazlasını yapabilirsiniz, örneğin, birden çok dosyayı yeniden adlandırmak, kayıt defterine erişmek, FTP sunucularıyla çalışmak ve klasörler arasında gezinmek çocuk oyuncağıdır. MultiCommander ile yapamayacağınız şeylerin bir listesini yapmak çok daha kolay. Explorer ile çok çalışıyorsanız, bu alternatif muhtemelen sizin için en büyük rahatlama olacaktır.

Konuyla ilgili daha fazlası:

kaydeden Isabelle Bauer de 27 Ocak 2023, 12:12 Windows Gezgini, Windows 10’da standarttır. Ancak bir alternatif mi arıyorsunuz? İşte sizin için en iyi 3 dosya yöneticisine sahibiz. İlan Bir dosyayı aktardığınız, sürücünüze göz attığınız veya indirilen dosyaları her açtığınızda, Windows 10 veya Windows 11’deki varsayılan dosya yöneticisi olan Windows Gezgini ile uğraşmanız gerekir. Araç aslında…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir