Windows güncellemesini onarın – nasıl çalışır? – Blog

Windows 11, Windows 10, Windows 8.1 veya Windows 7: Normalde Microsoft işletim sistemleri için güvenlik ve işlev güncellemelerini yükleme konusunda endişelenmenize gerek yoktur. Sistemler arka planda yeni güncellemeleri kontrol eder, indirir ve PC’nin bir sonraki yeniden başlatılışında kurar. En azından teori bu. Ancak pratikte, Windows’un yeni sistem güncellemelerini aramayı hatalı olarak kabul ettiği sıklıkla olur. Otomatik güncelleme kurulumu açık ara her zaman verilmez. Ancak merak etmeyin, size Windows güncelleme hatalarını nasıl düzelteceğinizi göstereceğiz.

Windows güncellemesi bozuldu: İlk adımlar

Windows güncelleme işlevi artık düzgün çalışmıyorsa, önce birkaç standart adımı denemelisiniz. Belki de en basiti: PC’nizi yeniden başlatın. Özellikle uyku moduna geçen dizüstü bilgisayarlarda, gerçek bir yeniden başlatma genellikle harikalar yaratabilir. Sonra aç kontrol Paneli veya (Windows 10 ile) yenileri Fikirler ve güncellemeleri manuel olarak kontrol edin. Windows 10’da, “güncellemeler ve güvenlik”. “Windows güncelleme“düğmesine”Güncellemeler aranıyor“. Windows 7 ve Windows 8.1’de, ilgili işlevi Kontrol Panelinde ” altında bulabilirsiniz.Sistem ve Güvenlik – Windows Update”. Windows güncellemelerini manuel olarak yüklemek için ayrıntılı talimatlar burada bulunabilir. Windows şimdi güncellemeleri bulursa, yükleyin ve sistemi yeniden başlatın.

Biraz şansla, Windows güncellemelerini manuel olarak aramak sorunları çözecektir.

Windows Update’i Microsoft aracıyla onarın

Neyse ki Microsoft, Windows Update’in ara sıra titrediğinin farkındadır. Bu nedenle, Redmond geliştiricileri mevcut tüm Windows sürümleri için teklifler sunar. araçlar Windows Update’i yeniden şekillendiren. İdeal olarak Windows Update’in yeniden çalışmasını sağlayacak bir dizi adımı otomatik olarak gerçekleştirir. Örneğin, program İnternet bağlantısını kontrol eder ve Windows güncellemesi için gerekli sistem hizmetlerini yeniden başlatır. Biraz şansla, güncelleme sorunlarını çözmek için çalıştırmak yeterli olacaktır.

kullanıcısı pencereler 10 Aşağıdaki bağlantıda Windows Update Sorun Giderici’yi bulun:

https://aka.ms/wudiag

indirdikten sonra CAB dosyaları sorun gidericiyi yönetici olarak başlatın. Bunu yapmak için, Sağ fare tuşu ve “yönetici olarak çalıştır”. Ardından, asistanın bireysel adımlarını tıklamanız yeterlidir. Güncelleme sorun giderici, belirli adımların atılması gerekip gerekmediğini kontrol eder ve gerekirse bunları tamamen otomatik olarak gerçekleştirir. Araç, hataları düzelttikten sonra bulursa, şunları yapmalısınız: bilgisayarı yeniden başlat ve Windows Update’in tekrar çalışıp çalışmadığını kontrol edin.

Bir Microsoft yardımcı programı, Windows güncelleme hatalarını düzeltmek için gerekli adımları otomatik olarak gerçekleştirir.

Windows sistem dosyalarını kontrol edin

Windows Update artık çalışmıyorsa, bunun nedeni hatalı sistem dosyaları da olabilir. Şans eseri, Windows’un tüm sürümleri, sistem dosyalarının bütünlüğünü komut satırından kontrol etme olanağı sağlar. O mümkün kılıyor Sistem Dosyası Denetleyicisi veya kısaca “SFC”. Bu, yalnızca bozuk dosyaları denetlemekle kalmaz, aynı zamanda bunları otomatik olarak onarabilir. Windows Update ile ilgili sorunlarınız varsa, bu nedenle programı bir kez çalıştırmanız faydalı olabilir.

Windows’ta Sistem Dosyası Denetleyicisi nasıl kullanılır:

  1. Komut satırı ya da Windows PowerShell’i yönetici haklarına sahip. Sadece içinde ara başlangıç ​​menüsü uygun programdan sonra, Sağ fare tuşu ve “yönetici olarak çalıştır”.
  2. Komut satırına ” yazınsfc / tarama” A.
  3. Şimdi Windows’un sistem dosyalarının bütünlüğünü doğrulamasını bekleyin. Sistem hata bulursa, bunları otomatik olarak düzeltmeye çalışır.

Biraz şansla, Windows için güncellemelerin yüklenmesi yeniden çalışacaktır.

Sistem dosyalarının kontrol edilmesi, Windows Update sorunlarının çözülmesine yardımcı olabilir.

Windows’u manuel olarak güncelleyin

Otomatik Windows güncellemesi hala çalışmıyorsa, Windows’u manuel olarak güncellemeyi deneyebilirsiniz. Bu durumda, özellikle Windows 10 kullanıcıları için kolaydır. Mevcut sistemde Microsoft, güncelleme yardımcısını kullanarak sistemin güncellenmesini mümkün kılmaktadır.

Yükle Windows Güncelleme Yardımcısı bu bağlantı altında: https://www.microsoft.com/de-de/software-download/windows10. Ardından çalıştırın ve çalışmasına izin verin. Windows 10’u otomatik olarak mevcut en son sürüme günceller. Endişelenmeyin: veriler kaybolmaz.

Windows 7 veya Windows 8.1 için bir alternatif sağlar WSUS çevrimdışı güncellemesi. Program, sistem için mevcut tüm güncellemeleri indirir ve bunlardan kapsamlı bir güncelleme komut dosyası oluşturur. Bununla, Windows sisteminiz için mevcut tüm güncellemeleri tek seferde yükleyebilirsiniz. Elverişli bir şekilde, bu, güncellenecek bilgisayar İnternet’e bağlı olmadığında da çalışır. Bu durumda güncelleme paketini elbette başka bir bilgisayarda oluşturmalısınız. Bu arada: WSUS Çevrimdışı Güncelleme, Windows 10 ile de çalışır. Dolayısıyla, yukarıda açıklanan çözüm işe yaramazsa, biraz şansla hem güncel bir sistemi hem de hatalı bir Windows’u aynı anda geri alabilirsiniz -Doğru güncelleme . WSUS Çevrimdışı Güncelleme ile ilgili tüm bilgiler şu bağlantıda bulunabilir: Haber/download/product/wsus-offline-update-ct-offline-update-38170

WSUS Çevrimdışı Güncelleme, Windows güncellemelerini doğrudan Microsoft sunucularından alır.

Konuyla ilgili daha fazlası:

Reklamcılık Windows 11, Windows 10, Windows 8.1 veya Windows 7: Normalde Microsoft işletim sistemleri için güvenlik ve işlev güncellemelerini yükleme konusunda endişelenmenize gerek yoktur. Sistemler arka planda yeni güncellemeleri kontrol eder, indirir ve PC’nin bir sonraki yeniden başlatılışında kurar. En azından teori bu. Ancak pratikte, Windows’un yeni sistem güncellemelerini aramayı hatalı olarak kabul ettiği sıklıkla…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir