Windows için Airplay – nasıl çalışır? – Blog

AirPlay, Apple aygıtınızdan TV gibi başka bir uyumlu aygıta kablosuz olarak video veya ses akışı yapmanızı sağlar. Peki Windows 10’u kullandığınızda ne olur? Neyse ki, AirPlay’i iTunes’u veya diğer birçok üçüncü taraf programından birini yükleyerek bir Windows PC’de de kullanmak mümkündür.

Windows’ta iTunes ile AirPlay içeriğini yayınlayın

iTunes, bir iPhone veya iPad’den Windows PC’nize ses içeriği göndermeyi kolaylaştırır. Ne yazık ki, uygulama resim içeriğini aktaramaz. Ancak ses akışı sizin için yeterliyse tek yapmanız gereken iTunes’u yüklemek ve ardından iPhone’unuzun bağlı olduğu Wi-Fi ağına bağlanmak:

Windows için Airplay yansıtma

Windows PC’nize görüntü içeriği de aktarmak veya göndermek istiyorsanız, bu konuda size yardımcı olabilecek bazı üçüncü taraf programlar vardır.

AirDroid Oyuncular

AirDroid Cast, bir bilgisayardan bir Android cihazına uzaktan erişim ve kontrol sağlayan bir Android cihaz yöneticisi uygulamasıdır. Bu özellik “AirPlay” olarak adlandırılmasa da aynı şeyi yapar. Platformlar arası ekran paylaşımını ve uyumlu bir Android cihazdan Windows’a ekran aktarımını etkinleştirir. Böylece yazılım, iOS’tan Windows’a veri göndermenize ve ayrıca Windows’tan iOS’a veri göndermenize olanak tanır. Airplay özelliğini kullanmak için ayda yaklaşık 1,10 € karşılığında bir aboneliğe ihtiyacınız var.

hava sunucusu

Windows için AirServer uygulaması güçlü, evrensel bir ikizleme alıcısıdır. Windows PC’nizin AirPlay aracılığıyla medya almasına olanak tanır ve Google Cast ve Miracast özelliklerine sahiptir. Windows’tan iOS’a akış mümkün değildir. Uygulama, en son iOS sürümüyle uyumludur. Uygulama, 30 günlük ücretsiz bir deneme sunar ve ardından yaklaşık 20 € tutarındadır.

AirMyPC

AirMyPC, Windows AirPlay ve Cast ekran yansıtma özelliklerini ekleyerek Windows PC’nizi bir Apple TV, Roku TV veya Chromecast’e yansıtmanıza olanak tanır. Windows için ek yazılımla, yansıtılmış ekranı sanal bir beyaz tahta gibi kullanabilirsiniz. Windows’tan iOS’a bu şekilde veri gönderebilir, ancak Windows PC’nizde iOS’taki verileri de kullanabilirsiniz. Yazılımı 7 gün boyunca test edebilirsiniz. Bundan sonra, onları yaklaşık 20 € karşılığında satın almalısınız.

X serap

X-Mirage, Windows PC’nizi bir ekran yansıtma alıcısına dönüştürür. AirPlay ve Google Cast’ı destekler, böylece herhangi bir AirPlay veya Google Cast uyumlu cihazdan ekranları yansıtabilir veya yayınlayabilirsiniz. Program ekran kaydı ve ses sunar. Birden fazla cihazı aynı anda aynı ekrana yansıtabilirsiniz. Ancak, Apple TV desteklenmez. Yazılımın maliyeti yaklaşık 20 €’dur.

Hava Papağanı 3

AirParrot 3, Windows ekranınızı yansıtır ve genişletir veya medya dosyalarını farklı alıcılara aktarır. Açık bir pencereyi Apple TV’de yansıtırken, bilgisayar ekranınızda başka bir pencereyi görüntüleyebilirsiniz, ki Mac’ler bunu yapamaz. Windows’tan iOS’a veri aktarımı mümkün değildir. Program için bir defaya mahsus 20,44 € ücret karşılığında bir lisansa ihtiyacınız var.

Konuyla ilgili daha fazlası:

İlan AirPlay, Apple aygıtınızdan TV gibi başka bir uyumlu aygıta kablosuz olarak video veya ses akışı yapmanızı sağlar. Peki Windows 10’u kullandığınızda ne olur? Neyse ki, AirPlay’i iTunes’u veya diğer birçok üçüncü taraf programından birini yükleyerek bir Windows PC’de de kullanmak mümkündür. Windows’ta iTunes ile AirPlay içeriğini yayınlayın iTunes, bir iPhone veya iPad’den Windows PC’nize…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir