Windows yedeğini geri yükle – bu şekilde çalışır – Blog

Dosyalarınızı güvende tutmak için düzenli olarak yedeklemelisiniz. Burada Windows ile nasıl yedek oluşturulacağını açıklıyoruz. Bu kılavuzda, örneğin bilgisayarınızı yeniden başlattıysanız veya Windows sorunlara neden oluyorsa, Windows 10 veya Windows 11’de yedek verilerinizi nasıl geri yükleyeceğinizi göstereceğiz. Yedeklemenin Windows 10 / Windows 11 altında oluşturulmuş olması veya bir dosyayı Windows 7’den geri yüklemek isteyip istemediğiniz fark etmez.

Windows 10 ve Windows 11 görüntüsünü geri yükleyin

Sistemin bir görüntüsünü oluşturduktan sonra, adım adım kılavuzumuzu izleyin veya hızlı başlangıç ​​kılavuzunu görüntüleyin.

Bir uyarı: Yedekleme geri yükleme işlemi devam ettiği sürece PC’yi kullanmamalısınız.

Windows 10 veya 11’de bir Windows 7 yedeğini geri yükleyin

Tüm Windows’u değil, yalnızca tek tek verileri veya klasörleri geri yüklemek istiyorsanız bu değişkeni kullanabilirsiniz. Yöntem, Windows 7’nin yedekleme işlevine dayanmaktadır. Bu nedenle, Windows 7 altında oluşturulan yedeklemeler kullanılabilir. Ancak bu yöntemi Windows 10 ve Windows 11’de yedek oluşturmak ve daha sonra geri yüklemek için de kullanabilirsiniz. Bunun nasıl çalıştığını buradan okuyabilirsiniz.

Adım adım kılavuzumuzu takip edin veya hızlı başlangıç ​​kılavuzunu okuyun.

Hızlı Kılavuz: Windows 10 ve Windows 11 Görüntüsünü Geri Yükleyin

 1. Şunu aç başlangıç ​​menüsü ve ” için arakontrol Paneli“.
 2. Kontrol Panelinde, “sistem ve güvenlik“.
 3. Bundan sonra öğeyi seçin “güvenlik ve bakım” dışında.
 4. Ardından ” üzerine tıklayınrestorasyon“.
 5. Şimdi ” seçinAçık sistem onarımı” dışında.
 6. şimdi yapmalısın Yönetici Kimliği giriş. Normalde, bu şuna uyar: Kullanıcı bilgisi kibrit.
 7. Sonraki iki pencerede ” ile onaylayın.Daha öte” ve doğru geri yükleme noktasını seçin. Bundan sonra ” üzerine tıklayınTamamlamak“. Bu irade Sistem geri yükleme başlatıldı.

Bir uyarı: Sistem Geri Yükleme çalışırken bilgisayarı kullanmayı bırakın.

Hızlı kılavuz: Windows 10 veya 11’de bir Windows 7 yedeğini geri yükleyin

 1. Şunu aç başlangıç ​​menüsü ve buna tıklayın vitessimgesi açık. Sonra açarlar Fikirler.
 2. Ayarlarda, “güncellemeler ve güvenlik” dışında.
 3. Şimdi sekmeyi arayın “sigorta“yukarı. altında”Daha eski bir yedek mi arıyorsunuz?“noktaya tıklayın”Yedekleme ve Geri Yükleme’ye gidin (Windows 7).“.
 4. Şimdi yeni bir pencere açılacak. Burada artık “Eski haline getirmek” PC’nin eski yedeklerini bulun. Tıklayın “Tüm kullanıcılar için dosyaları geri yükle” yedeği almak için. Yönetici verilerini girin. Bunlar genellikle kullanıcı verilerine karşılık gelir.
 5. Yeni bir pencere açılıyor. Sağ tarafta ne arayacağınızı seçebilirsiniz. Buraya tıklayın “dosya ara“.
 6. Şimdi seç”yedekleme [Festplattenname]” kapalı. Normalde “C’nin Yedeklenmesi:“. Bu, hangi diskin yedeklendiğine bağlıdır.
 7. Şimdi klasöre tıklayınKullanıcılar” ve sonra seninkinde Kullanıcı adı. Bundan sonra, hangi klasörü seçin seni dosyalar eski haline getirmek istemek. Klasör açıldığında, istenilen dosya dışında.
 8. Dosya şimdi menüde görünecektir. Şimdi tıklayın “Daha öte“.
 9. Son olarak, kaydetme konumunu belirlemeniz gerekir. Bunun arasında seçimin var orijinal konum ve bir serbestçe seçilebilir. Bunu seç konum tıklayın ve “Eski haline getirmek“.

Konuyla ilgili daha fazlası:

kaydeden Cornelia Moehring de 1 Şubat 2023 08:33 Bir yedek oluşturdunuz ve şimdi onu Windows 10 veya Windows 11 ile geri yüklemek mi istiyorsunuz? Size nasıl olduğunu göstereceğiz. Reklamcılık Dosyalarınızı güvende tutmak için düzenli olarak yedeklemelisiniz. Burada Windows ile nasıl yedek oluşturulacağını açıklıyoruz. Bu kılavuzda, örneğin bilgisayarınızı yeniden başlattıysanız veya Windows sorunlara neden oluyorsa, Windows…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir