Windows’ta bilgisayar adını değiştirme – işte nasıl

Bilgisayarınızı ağ üzerinde benzersiz bir şekilde tanımlamak ister misiniz? Daha sonra Windows bilgisayarınızın bilgisayar adını değiştirmelisiniz. Yüklendiğinde, Windows otomatik olarak hatırlanması kolay olmayan ve her zaman açıkça atanamayan bir bilgisayar adı atar. Yazımızda bilgisayarınıza nasıl yeni bir isim vereceğinize dair iki yöntem göstereceğiz.

Reklamcılık

Bu yeniden adlandırma yöntemi aynı zamanda Windows 7 ve Windows 8 gibi eski Windows sürümlerinde de çalışır. Bunu yapmak için adım adım talimatlarımızı izleyin veya hızlı başlangıç ​​kılavuzuna gidin.

1. adım

Klavye kısayoluna basın [Windows] + [R]Çalıştır penceresini açmak için. İşte komutu girin “sysdm.cpl” ve ile onaylayın “TAMAM“.

Yukarıda açıklanan yöntem şu anda Windows 10’da da çalışmaktadır, ancak burada adım adım talimatlar veya hızlı talimatlar şeklinde başka bir seçenek daha vardır.

1. adım:

ile tıklayın buna sağ tıklayın Windows logosu görev çubuğunun sol alt kısmında. Burayı seçin “sistem“. Alternatif olarak şunu da kullanabilirsiniz: [Windows] + [X] tuşuna basın ve ardından “sistem” tıklamak.
  1. Basmak [Windows] + [R]vermek “sysdm.cpl“ve tıklayın”TAMAM“.
  2. “Düğmesine git”Değiştirmek“.
  3. Yeni bir tane ver Bilgisayar adları ve “‘e tıklayınTAMAM“.
  4. Tekrar tıklayın”TAMAM” ve birini çalıştır Tekrar başlat başından sonuna kadar.
  1. Basmak [Windows] + [X] ve “sistem“.
  2. Aşağıya tıklayın Cihaz özellikleri Açık “Bu bilgisayarı yeniden adlandırın“.
  3. Bir tane girin yeni bilgisayar adı ve “‘e tıklayınDaha öte“.
  4. Başlangıç senin bilgisayarın yeni.

(mimi)

Haberin Sonu

Windows’ta bilgisayar adını değiştirme – işte nasıl Bilgisayarınızı ağ üzerinde benzersiz bir şekilde tanımlamak ister misiniz? Daha sonra Windows bilgisayarınızın bilgisayar adını değiştirmelisiniz. Yüklendiğinde, Windows otomatik olarak hatırlanması kolay olmayan ve her zaman açıkça atanamayan bir bilgisayar adı atar. Yazımızda bilgisayarınıza nasıl yeni bir isim vereceğinize dair iki yöntem göstereceğiz. Reklamcılık Windows’taki sistem özellikleri aracılığıyla…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir