Windows’ta ekran görüntüsü – masaüstünün anlık görüntüleri nasıl alınır! – Blog

Masaüstünüzü veya açık web sitesini hızlı bir şekilde yakalamak istiyorsanız, kendinize hemen şu soruyu soracaksınız: Nasıl ekran görüntüsü alırım? Windows 7, 8, 10 ve 11’de bunu yapmanın birkaç yolu vardır. Size hangi yolların olduğunu göstereceğiz:

Bir tuş kombinasyonu kullanarak ekran görüntüsü oluşturun (Windows 7’den)

kullanarak klavye kısayolu Windows’ta kolayca ekran görüntüsü alabilirsiniz. Bu kılavuz yalnızca Windows 7 için değil, Windows 8 ve Windows 10 için de yardımcı olacaktır. Bu yöntemle, fare imleciniz yakalanan görüntüde görünmeyecek. Aşağıdaki gibi ilerlemelisiniz:

 1. Ekran görüntüsü almak için basın [Drucken]-Buton klavyenizde. Alternatif olarak, tuş kombinasyonunu da kullanabilirsiniz. [Alt] + [Drucken] etkin bir açık pencere yakalayın. Sadece ekranınızda görebildikleriniz fotoğraflanır. Almanca olmayan klavyelerde, ilgili tuşta “Yazdır” yerine “Yazdır” veya “Yazdır” görünebilir.
 2. Ekran görüntüsü şuraya aktarıldı: pano kopyalandı. Bir sonraki adımda görüntüyü koymalısınız resim editörüPaint veya Photoshop gibi , ve gerekirse düzenleyin. Bir resim eklemek için programınıza sağ tıklayın ve ardından “Sokmak” veya kısayolu kullanın [Strg] + [V].
 3. Son olarak, yapmalısın Hala ekran görüntüsünü kaydet. Bu, ” altındaki menüdeki düzenleme programlarının çoğunda çalışır.Farklı kaydet” veya “Farklı dışa aktar…“. Kaydı JPG veya PNG olarak kaydetmeniz önerilir.
Ekran görüntüsünü bir resim düzenleme programına yapıştırdıktan sonra, yine de kaydedilmesi gerekir.

Uç: Ek olarak şunları yapabilirsiniz: Windows 8’den a Doğrudan tuş kombinasyonu aracılığıyla ekran görüntüsü [Windows] + [Druck] oluşturmak. Bu daha sonra otomatik olarak Resimler (C:UsersUsernamePicturesScreenshots) altına kaydedilir.

Windows 8 ve Windows 10’da Ekran Alıntısı Aracı ile ekran görüntüsü alın

Yukarıda gösterilen yöntemin yanı sıra, kesme araçları ekranınızı yakalamanın tartışmasız en popüler yolu. Windows 8’den bu yana Ekran Alıntısı Aracı düzenli olarak ekran görüntüleri için de kullanılmaktadır. Bu yöntemle bile, fare işaretçiniz yakalanan görüntüde görünmeyecek. Bunu nasıl yapacağınızı size göstereceğiz:

Fark etme: Windows, gelecekteki sürümlerde Snipping Tool’dan kurtulmayı planlıyor. Ancak Snip & Sketch özelliği ile aynı işlevselliği elde edersiniz. Bunu yapmak için, sadece basın [Windows] + [Shift] + [S] her zamanki gibi ekran bölümleri oluşturmak ve kaydetmek için bunu kullanabilirsiniz.

 1. Windows’ta bu var Ekran Alıntısı Aracı varsayılan olarak önceden yüklenmiştir. Bunu yapmak için ” ile gezininbaşlamak” ile “Windows aksesuarları“. Alternatif olarak, arama çubuğunu kullanarak Ekran Alıntısı Aracını da arayabilir ve ardından çalıştırabilirsiniz.
 2. Snipping Tool’da daha sonra bazı şeyler yapabilirsiniz. ön ayarlar Yapmak. Örneğin, Mod altında farklı kesme modları seçilebilir. Ayrıca “Gecikme” altında 6 saniyeye kadar bir kayıt gecikmesi ayarlayabilirsiniz.
 3. Ayarlar altında bazı ek ayarlar yapabilirsiniz. Ancak, varsayılan ayarlar basit bir ekran görüntüsü için yeterli olmalıdır.
 4. Şimdi bir ekran görüntüsü oluşturmak istiyorsanız, “Yeni“. Şimdi, ayarlarınıza göre, eşlenecek olanı seçebilirsiniz. Sol fare düğmesini basılı tutarak alanı seçin ve ölçek.
 5. eğer ölürsen sonra sol fare düğmesini bırakın, ekran görüntüsü oluşturulur. Oluşturulan ekran görüntüsü daha sonra yeni bir Ekran Alıntısı Aracı penceresinde açılır.
 6. İsterseniz, ekran görüntüsünü birkaç basit olanla önizleyebilirsiniz. resim üzerinde düzenlemeler Yapmak. Örneğin, görüntünün belirli kısımlarını sanal bir vurgulayıcı veya kalemle işaretleyin.
 7. Sonunda kaydı kaydetmek istiyorsanız, sağ üstteki pencerede ” noktasına tıklayın.dosya” ve sonra “Farklı kaydet…
 8. Şimdi yapabilirsin yerthe dosya adları ve dosya formatı kurmak. Orada PNG veya JPEG önerilir. Son olarak, ” üzerine tıklamanız yeterlidir.bilgisayara kaydet“.

Burada, Snipping Tool’u açmak için bir kısayolun nasıl oluşturulacağını açıklıyoruz.

Windows Snipping Tool’da “Yeni” seçeneğine tıklarsanız, farenin sol tuşuna basarak fotoğraflanacak alanı seçebilirsiniz.

Harici programları kullanarak ekran görüntüleri oluşturun

Windows tarafından sağlanan seçeneklere ek olarak, bir dizi başka seçenek de vardır. harici ücretsiz programlar. Haberler Download’da, ekran kayıtları için çok çeşitli harici programlar bulacaksınız. Snipping Tool Plus (önceden yüklenmiş Snipping Tool’un daha kapsamlı bir versiyonu) ve Greenshot özellikle tavsiye edilir.

Ekran görüntüleri için bir dizi tarayıcı eklentisi de vardır. FireShot, böyle bir eklentiye iyi bir örnektir. Bu ipuçları+hileler makalesi, tarayıcıda uzantıların nasıl oluşturulacağına ilişkin talimatlar sağlar.

Windows ekran görüntüleriyle ilgili sorunlar

Zaman zaman Windows 7, 8 veya 10’daki ekran görüntüleri olması gerektiği gibi görünmeyebilir. Örneğin, yalnızca siyah görüntüler oluşturulur. Bu durumda, bir grafik kartı hatası suçlanabilir. Bir programı tam ekran modunda kullanıyorsanız, onu pencere moduna küçültmelisiniz. Bu genellikle sorunu çözmeye yardımcı olur.
Ekran görüntüleri hala olması gerektiği gibi görünmüyorsa, bilgisayarınızı yeniden başlatmayı deneyin. Bu hatayı düzeltmeli.

Bununla birlikte, bazı durumlarda sorunun nedeni kopya koruması da olabilir: Netflix, Amazon Prime ve Co, bunu telif hakkıyla korunan materyalin kolayca kopyalanmasını ve dağıtılmasını önlemek için kullanır. Bu nedenle, kullanılabilir bir ekran görüntüsü almayacaksınız. Ne yazık ki, bu korumayı atlayamazsınız.

Konuyla ilgili daha fazlası:

İlan Masaüstünüzü veya açık web sitesini hızlı bir şekilde yakalamak istiyorsanız, kendinize hemen şu soruyu soracaksınız: Nasıl ekran görüntüsü alırım? Windows 7, 8, 10 ve 11’de bunu yapmanın birkaç yolu vardır. Size hangi yolların olduğunu göstereceğiz: Bir tuş kombinasyonu kullanarak ekran görüntüsü oluşturun (Windows 7’den) kullanarak klavye kısayolu Windows’ta kolayca ekran görüntüsü alabilirsiniz. Bu kılavuz…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir