Windows’ta sabit sürücüyü başlat – Blog

Yeni harici sabit sürücü veya yeni yüklenen SSD Windows altında tanınmazsa, ilk başta hayal kırıklığı hakim olur. Ancak bu genellikle gerekli değildir! Çoğu durumda, hiçbir donanım hatası sorumlu değildir. Arka plan, Windows’un önce biçimlendirilmemiş bir sabit diski başlatması gerektiğidir. Neyse ki, karmaşık görünen şeyler sadece birkaç adımda yapılabilir.

Sabit diski başlat: ne zaman gereklidir?

Uygulamada, bir sabit diski başlatma sorunuyla muhtemelen yalnızca nadiren karşılaşmanız gerekecek. Her şeyden önce harici sabit diskler genellikle bir windows bölümü ile im Dosya formatı NTFS veya FAT32 önceden biçimlendirilmiş Bu durumda, Windows diskleri tanır otomatik olarak, PC’ye bağladığınız anda. Ayrıca, Windows diskleri paylaşır otomatik olarak bir sürücü harfi ile.

Sabit sürücülerle oldukça farklı olan, bölme olmadan teslim olmak veya birinin altında olmak diğer işletim sistemimacOS veya Linux gibi formatlanmıştır. Windows genellikle bunu tanır Olumsuzluk. Buna göre, sürücüler Explorer’da görünmüyor. Çözüm: Sabit diski başlatın!

Windows’ta yeni bir sabit sürücü nasıl başlatılır

Daha önce bahsedildiği gibi, Windows altında bir sabit diski başlatmak hızlı ve kolaydır. Size Windows 10 altındaki süreci göstereceğiz. Ancak, eski Windows sürümleri Windows 8.1 ve Windows 7’deki prosedür aynıdır. İşte böyle çalışır:

  1. Şunu aç Çalıştır menüsü ile Windows’tan [Windows] + [R].
  2. ” komutunu girindiskmgmt.msc” alanında ve tıklayın “Tamam” Windows Disk Yönetimi’ni açmak için.
  3. Burada Windows, aşağıdaki gibi tüm bağlı diskleri listeler: Sabit sürücüler ve USB bellekler – Explorer’da listelenmeyenler dahil. Derlemeyi ana pencerenin altında bulabilirsiniz.
  4. Şemaya göre bir giriş için buraya bakın “Disk X: Başlatılmadı“. Bu girişe farenin sağ tuşuyla tıklayın ve içerik menüsünden ” girişini seçinDisk başlatma“.

5. Windows şimdi size hangisini soracak bölümleme şekli yeni disk için ayarlamak istediğiniz Kural olarak, burada daha modern sistemi seçin “GPTile bir disk ise iki terabayttan fazla kapasite hareketler veya sen dörtten fazla bölüm kurmak istiyorum, zaten bu zorunludur.

6. Hepsi bu kadar! Sabit sürücü şimdi ” olarak görünecektir.İnternet üzerinden” belirir. Şimdi tek yapmanız gereken bölme ve ona bir sürücü harfi atayın.

Konuyla ilgili daha fazlası:

kaydeden Boris Hofferbert de 3 Ocak 2023 05:06 Yeni sabit sürücüleri kullanabilmeniz için önce Windows’ta başlatılması gerekir. Size nasıl yapılacağını göstereceğiz. İlan Yeni harici sabit sürücü veya yeni yüklenen SSD Windows altında tanınmazsa, ilk başta hayal kırıklığı hakim olur. Ancak bu genellikle gerekli değildir! Çoğu durumda, hiçbir donanım hatası sorumlu değildir. Arka plan, Windows’un önce…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir