WLAN için bir QR kodu oluşturun – bu şekilde çalışır – Blog

Resim: Marko Aliaksandr/Shutterstock.com

Arkadaşlarınız evinize geldiğinde onlara WiFi şifrenizi söylemeniz gerekebilir. Ve eğer karmaşık bir şifre ise, biraz zaman alır. Ancak, arkadaşlarınızın WiFi ağınıza bağlanmak için akıllı telefonunuzdaki bir uygulamayla tarayabileceği bir QR kodu oluşturarak tüm süreci hızlandırabilirsiniz.

QR kodunun FritzBox tarafından görüntülenmesini sağlayın

Yönlendiriciniz bir FritzBox ise, sizin için çok kolaydır. Basitçe fritz.box aracılığıyla oturum açın ve “KABLOSUZ İNTERNET ERİŞİMİ“. Ardından ” öğesini seçinKablosuz ağ” ve aşağı kaydırın. Burada, insanların ağınıza otomatik olarak katılmak için kullanabileceği QR kodunu göreceksiniz. Artık bu QR kodunu kaydedebilir veya “Bilgi sayfasını yazdır” ayrıca yazdırın.

Bir FritzBox ile, herhangi bir ek araç kullanmadan kolayca bir WLAN QR kodu alabilirsiniz.

WiFi’niz için bir QR kodu nasıl oluşturulur?

Yalnızca ağınızın adını ve ilgili parolayı gerektiren çeşitli web sitelerini kullanarak bir QR kodu oluşturabilirsiniz. Tehlike: Bunu yapmadan önce iki kez düşünmelisiniz. İnternet üzerindeki ev ağınıza erişim verilerini etkili bir şekilde ifşa edersiniz, böylece şüphe durumunda artık güvenli olmaz!

Alternatif olarak, doğru Notepad++ veya Visual Studio eklentilerini kullanarak metinden kendiniz de bir QR kodu oluşturabilirsiniz. Notepad++’da NppQrCode eklentisini kullanabilirsiniz. Sonra Not Defteri’ne yazın “WIFI:S:SSID’im;T:WPA;P:Anahtarım;H:yanlış;” ve ondan bir QR kodu oluşturmak için eklentiyi kullanın.

Bu kılavuzda WiFi QR kodu oluşturucuyu kullanıyoruz, ancak kullanmak istediğiniz QR kodu oluşturucuyu seçmekte özgürsünüz. Adım adım kılavuzumuzu takip edin veya hızlı başlangıç ​​kılavuzunu inceleyin.

hızlı başlangıç ​​Kılavuzu

  1. İlk önce şuna bak geri ağınız için erişim verileri için yönlendiriciniz. Elbette, şifreyi kendiniz değiştirdiyseniz bunu yapmak zorunda değilsiniz.
  2. Ardından https://www.qrcode-generator.de/solutions/wifi-qr-code/ web sitesini açın ve ” altına girinağ adı” ve altında “şifre” ilgili erişim verilerini girin. Şifreleme türü ” altındaşifreleme” ayrıca yönlendiricinizin arkasında da bulunabilir.
  3. Ardından “QR kodu oluştur“.
  4. O zaman hemen altında yapabilirsiniz “şekil ve renk” QR kodunuzun rengini değiştirin.
  5. Ardından “İndir.JPG” görüntü dosyası olarak indirmek için.
  6. Kod şimdi tarandıysa, akıllı telefon otomatik olarak WLAN’a bağlanır.

Konuyla ilgili daha fazlası:

kaydeden Isabelle Bauer de 20 Temmuz 2023, 11:25 Wi-Fi verilerinizi paylaşmanın kolay bir yolunu mu istiyorsunuz? Ardından, hızlı bir şekilde taranabilen bir QR kodu oluşturun. Resim: Marko Aliaksandr/Shutterstock.com Reklamcılık Arkadaşlarınız evinize geldiğinde onlara WiFi şifrenizi söylemeniz gerekebilir. Ve eğer karmaşık bir şifre ise, biraz zaman alır. Ancak, arkadaşlarınızın WiFi ağınıza bağlanmak için akıllı telefonunuzdaki bir…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir