Word’de kesme işareti yazın – bu şekilde yapılır – Blog

Kesme işaretinin Almanca derslerinden bilmeniz gereken iki işlevi vardır: Karakter, s harfiyle biten bir ad tamlamada olduğunda ve kelimelerdeki harfler dışarıda bırakıldığında belirlenir. Word belgenizde doğru karakteri kullanmak istiyorsanız, onu nasıl gireceğinizi buradan öğrenin.

Doğru kesme işareti

Kesme işareti üst simge virgül (‘) gibi görünür. Bu genellikle tek tırnak işaretiyle (‘) karıştırılır. Aradaki fark, kesme işaretine karşı tırnak işaretinin düz olmamasıdır. Bu karakteri doğrudan klavyenizde de bulamazsınız. Bunun nedeni, tek alıntının geçmişte daktilo alanından tasarruf etmek için genellikle son çare olarak kullanılmasıdır. Ancak, bir klavye kısayoluyla Microsoft Word’deki metin belgelerinize doğru kesme işaretini kolayca ekleyebilirsiniz.

Sözlükte kesme işaretinin doğru kullanımını açıklayan birkaç kural tanımlanmıştır. Aksi takdirde okunması zor olacak, eksiklikler içeren kelimeler yazarken kullanırsınız. Bu aynı zamanda, “So’n Mist!” gibi, eksikliklerin yazıldığı konuşma dili sözcükleri için de geçerlidir. Ayrıca, s, ss, ß, tz, z, x, ce ile biten ve tamlama durumundaysa, adlarda biten “s” yerine kesme işareti kullanılır, örn. Maurice’in hikayesi ve yok Maurice’in hikayesi. Eğer isim tamlamada s sesi olmadan yazılırsa kesme işareti koymak yanlış olur, örn. Laura’nın kitabı Doğru yazım yerine Laura’nın kitabı.

Word’de kesme işareti ekleyin

Artık Almanca yazımın kesme işaretine nasıl davrandığını bildiğinize göre, onu Word’de kullanmaya hazırsınız. Bunu yapmak için klavyenizdeki [Alt]tuşuna basın ve ardından sayısal tuş takımındaki tuşu basılı tutarken sırayı girin 0146 a. öldükten sonra [Alt]düğmeyi bırakın, sembolü belirir. Peki ya sayısal tuş takımınız yoksa? Bu aynı zamanda Word için bir sorun değildir. Bunun yerine kesme işaretinin unicode’unu kullanabilir ve sonra onu dönüştürebilirsiniz. Bunu yapmak için kesme işaretinin görünmesini istediğiniz yere kodu yazın. 2019. Ardından kodu vurgulayın ve klavyenizdeki tuşlara aynı anda basın [Alt] ve [C]. Word daha sonra dönüştürür 2019 kesme işareti içine.

Konuyla ilgili daha fazlası:

kaydeden Isabelle Bauer de 23 Ocak 2023, 11:21 Word’de kesme işareti yazmak ister misiniz? Özel karakteri doğru bir şekilde nasıl kullanacağımızı ve Word’e nasıl ekleyeceğinizi açıklıyoruz. İlan Kesme işaretinin Almanca derslerinden bilmeniz gereken iki işlevi vardır: Karakter, s harfiyle biten bir ad tamlamada olduğunda ve kelimelerdeki harfler dışarıda bırakıldığında belirlenir. Word belgenizde doğru karakteri kullanmak…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir