Word’de tek tırnak işaretleri – nasıl yapılır – Blog

Tırnak işaretleri doğrudan konuşmanın veya alıntıların başında ve sonunda kullanılır. Ama aynı zamanda metninizin sözcüklerini veya bölümlerini vurgulamak için de. Çoğu zaman çift tırnak olarak da bilinen çift tırnak kullanırsınız. Ancak tek tırnak işaretlerine ihtiyacınız olursa, Microsoft Word bunları yazmanın birkaç yolunu sunar.

Reklamcılık

Ayarlarda, tuş kombinasyonuyla kullandığınız ters virgülün olup olmadığını belirleyebilirsiniz. [Shift] + [#] insert, tırnak işaretine dönüştürülür. Adım adım kılavuzumuzu takip edin veya hızlı başlangıç ​​kılavuzuna göz atın.

1. adım:

Word’ü açın ve “sekmesine geçin”dosya“.

Elbette tek tırnak eklemek için kullanabileceğiniz bir klavye kısayolu da var:

Reklamcılık

1. adım:

Aşağıya tırnak işareti eklemek için tuşunu basılı tutun [Alt] Sayısal tuş takımında basılıp enter 0130 A. Bundan sonra bırakın [Alt]– tuş bırakıldığında karakter görünür.

Köşeli çift ayraç adı verilen basit Fransızca tırnak işaretlerini tercih ederseniz, bunları bir klavye kısayoluyla da ekleyebilirsiniz:

1. adım:

Açılış şeridinin düğmesini basılı tutun [Alt] tuşuna basın ve sayısal tuş takımındaki sayı sırasını girin 8249 A.
  1. Word’ü açın, sekmeye gidindosya“sol üstte ve tıklayın”seçenekler“sol altta Ayarlar Word’den açmak için.
  2. Yeni pencerede soldaki kategoriye geçinbelge incelemesi“ve sağdaki butona tıklayın”Otomatik Düzeltme Seçenekleri“.
  3. Şimdi kutuyu işaretleyin ““Tipografik” aracılığıyla “Düz” alıntılar“kategorilerde”Yazarken Otomatik Biçimlendir” Ve “Otomatik Biçim“. Ardından ” seçeneğine tıklayınTAMAM“.
  4. Şimdi tırnak işaretleri yazmak için klavye kısayolunu kullanın [Shift] + [#].


(işba)

Haberin Sonu

Word’de tek tırnak işaretleri – nasıl yapılır Tırnak işaretleri doğrudan konuşmanın veya alıntıların başında ve sonunda kullanılır. Ama aynı zamanda metninizin sözcüklerini veya bölümlerini vurgulamak için de. Çoğu zaman çift tırnak olarak da bilinen çift tırnak kullanırsınız. Ancak tek tırnak işaretlerine ihtiyacınız olursa, Microsoft Word bunları yazmanın birkaç yolunu sunar. Reklamcılık Ayarlarda yapıştırmayı ayarlayın Ayarlarda,…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir