Word’ü ücretsiz kullanın – bu mümkün mü? – Blog

Microsoft Word, en popüler kelime işlem programlarından biridir. Normalde, program yalnızca satın alındıktan sonra veya aylık abonelikle kullanılabilir. Burada size Word’ü nasıl hala ücretsiz olarak kullanabileceğinizi ve hangi ücretsiz alternatiflerin olduğunu göstereceğiz.

Word’ü ücretsiz kullanın

Microsoft 365’in Deneme Sürümü

Microsoft 365’i bir ay boyunca ücretsiz olarak test edebilirsiniz. Test sürümünde, normalde yalnızca ücretli sürümde kullanılabilen tüm premium işlevlere erişebilirsiniz. Deneme ayının sonunda, Microsoft 365 paketinin maliyeti tek sürümde aylık 7 Euro ve aile sürümünde aylık 10 Euro’dur. Paket, Word’e ek olarak Excel, PowerPoint, OneNote, Outlook, Teams, OneDrive ve Editor uygulamalarını da içerir.

Microsoft Office Çevrimiçi

Word’ü ücretsiz kullanmak için, Microsoft hesabınızla Word’ün web sürümünde oturum açmanız da yeterlidir. Henüz bir Microsoft hesabınız yoksa, orada bir hesap oluşturabilirsiniz. Word’e ek olarak, çevrimiçi sürümde Excel ve PowerPoint de mevcuttur. Ancak çevrimiçi sürümde, masaüstü sürümden bildiğiniz tüm işlevlere erişiminiz yoktur. Diğer şeylerin yanı sıra, katıştırılmış nesneleri, grafik verilerini ve SmartArt özelliklerini biçimlendiremez, ekleyemez veya güncelleyemezsiniz. Aynı şey alıntılar, başlıklar ve içindekiler tablosu gibi referans özellikleri için de geçerlidir.

Mobil uygulama olarak Word

Microsoft, Android ve iOS cihazları için ücretsiz uygulamalar sağlar. Böylece mobil cihazlarınızda Word, Excel ve PowerPoint kullanabilirsiniz. Tek ihtiyacınız olan, uygulamada oturum açmak için bir Microsoft hesabıdır. Ancak, tüm işlevler uygulamada mevcut değildir. En önemlisi, mobil uygulamada dilbilgisi denetleyicisinin olmaması. Ayrıca alıntılar, başlıklar ve içindekiler tablosu gibi referans özellikleri ekleyemez veya güncelleyemezler. Katıştırılmış nesneler, grafik verileri ve SmartArt özellikleri gibi. Word’ü yalnızca bireysel olarak mobil uygulama olarak kullanabilirsiniz. Uygulama, ekran boyutu 10,1 inçten büyük olan cihazlarda kullanılamaz.

Ücretsiz Kelime Alternatifleri

Google Dokümanlar

Google Dokümanlar’ı kullanmak için tek ihtiyacınız olan bir Google hesabıdır. Çevrimiçi belgeler oluşturabilir, bu belgeleri paylaşabilir ve bunlar üzerinde başkalarıyla gerçek zamanlı olarak işbirliği yapabilirsiniz. Yapay zeka destekli “akıllı yazma” işlevi, size yazım ve dilbilgisi için düzeltme önerileri sunar. Google Dokümanlar ile bir ses girişi ve çeviri işlevi de kullanabilirsiniz. Bununla birlikte, Word’ün aksine, Google Dokümanlar daha küçük bir işlev yelpazesine sahiptir. Örneğin, Excel’den veri alamazsınız. Üst bilgi ve alt bilgi gibi düzen ayarları da Word’de mevcuttur, ancak Google Dokümanlar’da yoktur. Dosyalarınızı Google’ın bulutunda depolayarak, belgelerinize her zaman, her yerden erişmenizi sağlar.

Açık ofis

OpenOffice 25 dilde ücretsiz olarak sunulmaktadır. Office paketinde, elektronik tablo ve çizim işlevlerini kullanmanın yanı sıra metin belgeleri ve sunumlar oluşturma seçeneğiniz vardır. Program çoğu biçimi işleyebilir. Ancak, yabancı dosya biçimlerini içe aktarırken bazen hatalar meydana gelebilir. Word ile karşılaştırıldığında, Apache OpenOffice size daha az kelime işleme seçeneği sunar. Ayrıca, kullanabileceğiniz daha az tasarım düzeni ve şablonu vardır. Bununla birlikte, programın yapısı Word’ünkine benzer, bu da onu sizin için aynı derecede kolaylaştırmalıdır.

LibreOffice

LibreOffice, OpenOffice’in halefidir. Office paketindeki birçok ücretsiz uygulamayı kullanabilirsiniz. Bunlara Writer, elektronik tablo, sunum ve çizim programı dahildir. LibreOffice’i Windows, macOS ve Linux’ta kullanabilirsiniz. Program ücretsiz ve açık kaynaklı bir yazılımdır. Bu, kaynak kodun herkese açık olduğu ve herkes tarafından uyarlanabileceği anlamına gelir. Programı kullanmak, Word’ü kullanmak kadar kolaydır. Word ile de çalışan birçok kısayolu da kullanabilirsiniz. LibreOffice’de Word belgelerini açabilir, düzenleyebilir ve kaydedebilirsiniz. Word’ün aksine, LibreOffice’de odt dosya biçimiyle de çalışabilirsiniz.

Burada OpenOffice ve LibreOffice arasındaki farkların ve benzerliklerin tam olarak nerede olduğunu açıklıyoruz. Başka Word alternatifleri de vardır.

Konuyla ilgili daha fazlası:

Reklamcılık Microsoft Word, en popüler kelime işlem programlarından biridir. Normalde, program yalnızca satın alındıktan sonra veya aylık abonelikle kullanılabilir. Burada size Word’ü nasıl hala ücretsiz olarak kullanabileceğinizi ve hangi ücretsiz alternatiflerin olduğunu göstereceğiz. Word’ü ücretsiz kullanın Microsoft 365’in Deneme Sürümü Microsoft 365’i bir ay boyunca ücretsiz olarak test edebilirsiniz. Test sürümünde, normalde yalnızca ücretli sürümde…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir