Yaşlılar için en iyi bilgisayar oyunları – Blog

Resim: fizkes/Shutterstock.com

Bilgisayar oyunları birçok insan için günlük yaşamın ayrılmaz bir parçası haline geldi. Bilgisayar oyunları, özellikle yaşlı oyuncuların bilişsel yeteneklerini geliştirmelerine ve hatta eğer eğlenceliyse bunamayı önlemelerine yardımcı olabilir. Size hangi bilgisayar oyunlarının yaşlılar için uygun olduğunu göstereceğiz.

Yaşlılar için en iyi bilgisayar oyunları

Mekânsal düşünme, taktik kullanma ve dikkati artırma, yaşlıların bilişsel yeteneklerini artırabilir. El-göz koordinasyonu bilgisayar oyunları oynayarak da geliştirilebilir. Bilgisayarda ücretsiz oyun oynamanın birkaç yolu vardır. Örneğin, Tarayıcı Oyunları veya Silvergames gibi web siteleri aracılığıyla. Ayrıca Microsoft Store veya Apple Store’da çok çeşitli ücretsiz bilgisayar oyunları bulunmaktadır.

kart oyunları

Bilgisayarda birçok klasik kart oyunu da oynayabilirsiniz. Ayrıca kart oyunları genellikle hızlı reaksiyon süresi gerektirmez ve eğlenirken hafızanızı çalıştırabilir ve konsantrasyonunuzu geliştirebilirsiniz. Hatta bazı oyunlarda birden fazla kişiyle oynamak veya internette rakiplere karşı rekabet etmek bile mümkündür. PC’de Solitaire, Hearts, Skat, Uno, Phase 10 gibi klasikleri ve diğer birçok kart oyununu oynayabilirsiniz.

spiele-umsonst.de web sitesinde birçok klasik oyunu ücretsiz oynayabilirsiniz.

Bulmaca ve beceri oyunları

Bu tür oyunlar beyninizi aktif tutar. Düşünme yeteneğinizi, hafızanızı ve konsantrasyonunuzu geliştirebilirsiniz. Bazı oyunlar ayrıca el-göz koordinasyonunuzu geliştirmenize yardımcı olur. Ek olarak, bulmacalar ve el becerisi görevleri iyi bir eğlencedir. Sudoku, mahjong, şeker ezme, scrabble veya tetirs, çevrimiçi ücretsiz olarak oynayabileceğiniz çok çeşitli bulmaca ve beceri oyunlarından sadece birkaçıdır. Nintendo Switch için Dr. Buy Kawashima’s Brain Training veya Big Brain Academy gibi oyunları indirebilirsiniz. Bu oyunlar ile şirkette zeka oyunlarıyla da karşılaşabilirsiniz.

simülasyonlar

Simülasyonlar hayal gücünüzü harekete geçirebilir ve sizi yeni bir dünyaya kaptırabilir. İster bir çiftlikte ister bir uçakta pilot olun, simülasyonlar yeni şeyler keşfetmenizi ve deneyimlemenizi sağlar. Çok sayıda video oyunu nedeniyle, tüm ilgi alanları ve tercihler için bir şeyler var. Ek olarak simülasyonlar, işler bellek ve uzamsal muhakeme gibi bilişsel becerileri geliştirebilir. Aşağıdaki ilginç oyunları satın alabilirsiniz:

hareket oyunları

Bilgisayarda uygun hareket oyunları bulmak zordur. Ancak Wii veya Switch gibi oyun konsollarında bu bir sorun değil. Bu, hava kötü olduğunda bile hareket etmenin eğlenceli bir yoludur. Şunlar gibi oyunlar:

Konuyla ilgili daha fazlası:

kaydeden Ellen Marie Zylinski de 26 Nis 2023 14:58 Bilgisayar oyunları da yaşlılıkta zihinsel olarak zinde kalmanın harika bir yoludur. Burada yaşlılar için en iyi bilgisayar oyunlarını sunuyoruz. Resim: fizkes/Shutterstock.com Reklamcılık Bilgisayar oyunları birçok insan için günlük yaşamın ayrılmaz bir parçası haline geldi. Bilgisayar oyunları, özellikle yaşlı oyuncuların bilişsel yeteneklerini geliştirmelerine ve hatta eğer eğlenceliyse…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir