Yazı tipi boyutunu değiştirin – nasıl çalışır? – Blog

Thunderbird, e-posta hesaplarınızı yönetmek için esnek bir şekilde uyarlanabilen bir programdır ve hem Windows PC’ler hem de Apple Mac’ler için ücretsiz olarak indirilebilir. Bazı ayarlarla, kullanıcı arayüzünün yazı tipi boyutunu ve gelen e-postaları bile değiştirebilirsiniz. Bunu nasıl yapacağınızı size adım adım göstereceğiz.

Thunderbird’de yazı tipi boyutu nasıl değiştirilir?

Thunderbird’de tüm kullanıcı arabirimi için yazı tipi boyutunu doğrudan ayarlayamasanız da, yapılandırma dosyası kullanılarak birkaç basit adımda yine de ayarlanabilir. Gösterilen prosedür hem Windows sürümü hem de Mac sürümü için çalışır.

Adım adım kılavuzumuzu takip edin veya hızlı başlangıç ​​kılavuzunu inceleyin.

Gelen e-postalar için yazı tipi boyutu nasıl değiştirilir?

Ayarlanan yazı tipi boyutu tüm Thunderbird kullanıcı arabirimi için geçerlidir, ancak gelen e-postalar için geçerli değildir. Bunlar için yazı tipi boyutunu ayarlamak için ayrı bir ayar yapmanız gerekir. Bunu yapmak için aşağıdakileri yapın:

  1. tekrar aç Thunderbird Ayarları.
  2. Ayarlar menüsünde “Genel“kısımda”Dil ve Görünüm” altında “boy” İstenen yazı Boyutu son. Değişiklikler artık aktiftir ve yeni gelen maillere uygulanacaktır.
Gelen e-postalar için yazı tipi boyutu da ayarlardan ayarlanabilir.

Hızlı Kılavuz: Thunderbird’de Yazı Tipi Boyutunu Değiştirme

  1. ” seçeneğine tıklayarak Thunderbird’deki ayarları açın.yıldırım kuşu” ve sonra “ayarlar” tıklayın. Windows sürümü için tıklayın “seçenekler” ve ardından ” öğesini seçinayarlar” son.
  2. ” bölümünü kaydırGenel“aşağı ve tıklayın”Yapılandırmayı düzenle“.
  3. Arama çubuğuna yazın layout.css.devPixelsPerPx ve sağdaki simgeye tıklayın Düzenlemek için.
  4. bir tane ver yeni değer yazı tipi boyutu için ve tuşuna basın Giriş düğmesi.
  5. Değişiklikler hemen yürürlüğe girer. Gerekirse daha iyi görmek için ana menüye geçin.

Konuyla ilgili daha fazlası:

kaydeden Thobias Marr de 25 Ocak 2023, 13:07 Yeni e-postalar ve tüm program arayüzü için Thunderbird’de yazı tipi boyutunu nasıl değiştireceğinizi göstereceğiz. İlan Thunderbird, e-posta hesaplarınızı yönetmek için esnek bir şekilde uyarlanabilen bir programdır ve hem Windows PC’ler hem de Apple Mac’ler için ücretsiz olarak indirilebilir. Bazı ayarlarla, kullanıcı arayüzünün yazı tipi boyutunu ve gelen…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir