Yazma korumasını kaldırın – bu şekilde çalışır – Blog

Excel’de, tek tek çalışma sayfaları veya tüm çalışma kitabı için yazma korumasını etkinleştirebilirsiniz. İsteğe bağlı olarak buna bir şifre de atayabilirsiniz. Bu yararlıdır, çünkü bu Excel dosyalarını yanlışlıkla silmezsiniz ve diğer kişiler salt okunur dosyaları değiştiremez. Ancak buna tekrar izin vermek için yazma korumasını kaldırmanız gerekir. Bu yazıda size bunu nasıl yapacağınızı göstereceğiz.

Excel yazma korumasını kaldırın

Bir çalışma sayfası bir Excel belgesinde yazmaya karşı korumalıysa değiştirilemez. Öte yandan, bir çalışma kitabı yazmaya karşı korumalıysa, hiçbir çalışma sayfası silinemez, eklenemez veya değiştirilemez. Yazma korumasını belgenizden kaldırmak için adım adım yönergelerimizi, hızlı başlangıç ​​kılavuzumuzu veya açıklayıcı videoyu izleyin.

Bir uyarı: Yazma koruması parolasını bilmiyorsanız veya unuttuysanız, Excel’de parolayı nasıl kaldıracağınızı buradan öğrenin.

Hızlı kılavuz: Excel’de yazma korumasını kaldırın

  1. Korumalı Excel dosyasını açın ve sekmeye geçin “kontrol et“.
  2. Elektronik tablonun veya çalışma kitabının yazmaya karşı korumalı olup olmadığını “Koruma“. Klasör korumalıysa, ilgili klasör Gri arka plana sahip alan; sayfa korumalıysa “Sayfa korumasını kaldır“. İlgili alana tıklayın.
  3. şimdi yapmalısın şifre giriş. Ardından ” ile onaylayın.TAMAM“.

Video

Tarayıcınız HTML5 videoları desteklemiyor.

Konuyla ilgili daha fazlası:

kaydeden Greta Friedrich de 26 Nis 2023 09:16 Bir Excel belgesi için yazma korumasını nasıl kaldıracağınızı öğrenmek ister misiniz? Size göstereceğiz. Reklamcılık Excel’de, tek tek çalışma sayfaları veya tüm çalışma kitabı için yazma korumasını etkinleştirebilirsiniz. İsteğe bağlı olarak buna bir şifre de atayabilirsiniz. Bu yararlıdır, çünkü bu Excel dosyalarını yanlışlıkla silmezsiniz ve diğer kişiler salt…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir