yinelenen satırları sil – Blog

Excel’de bazen yinelenen girişler oluşur. Yinelenen değerler yinelenen değerlerse, kaldırma ipuçlarını burada bulabilirsiniz. Ancak, belgenizde tüm satırlar yineleniyorsa, Excel’de bir makro oluşturmanız gerekir.

Makro kullanarak Excel’de yinelenen satırları silin

Excel’de yinelenen satırları silmek için bir makro gereklidir. Bunu yapmak için basın [Alt] + [F11]makro düzenleyicisini açmak için Ardından sekmeye tıklayın “Sokmak” ve sonra “modül“.

Makro düzenleyici böyle görünüyor.

Oluşturduğunuz makroya aşağıdaki satırları yazınız. Kopyalayıp doğrudan makro düzenleyiciye yapıştırabilirsiniz:

Son olarak az önce oluşturduğunuz makroyu çalıştırın. Artık yinelenen girişlere sahip tüm satırlar silinir ve her durumda yalnızca ilk satır kalır.

Fark etme: Burada gösterilen kod, yalnızca A sütunundaki kopyaları ifade eder. Yinelenen girişler için başka bir sütunu kontrol etmek isterseniz, kod boyunca “A1” veya “A”yı uygun sütun adıyla değiştirmelisiniz.

Bir sonraki sütundaki komutla yinelenen satırları silin

Fark etme: Bu kılavuzla, yalnızca kopyaları değil, tüm yinelenen değerleri silebilirsiniz.

Konuyla ilgili daha fazlası:

kaydeden Cornelia Moehring de 25 Ocak 2023, 17:38 Rehberimizle Excel’de yinelenen satırları nasıl sileceğinizi öğrenin. İlan Excel’de bazen yinelenen girişler oluşur. Yinelenen değerler yinelenen değerlerse, kaldırma ipuçlarını burada bulabilirsiniz. Ancak, belgenizde tüm satırlar yineleniyorsa, Excel’de bir makro oluşturmanız gerekir. Makro kullanarak Excel’de yinelenen satırları silin Excel’de yinelenen satırları silmek için bir makro gereklidir. Bunu yapmak…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir