YouTube Shorts’u devre dışı bırakın – işte nasıl yapılacağı – Blog

Kısa videoları doğrudan YouTube uygulamasından devre dışı bırakmanın hâlâ iyi bir yolu yok. Shorts işlevi olmadan uygulamanın eski bir sürümünü yükleyebilseniz de bu, çoğu akıllı telefon kullanıcısı için oldukça zahmetli bir iştir. Aşağıda size YouTube’daki kısa videoları atlamanın alternatif yollarını göstereceğiz.

Reklamcılık

YouTube web sitesini bir tarayıcı aracılığıyla açarsanız kısa videoları göremezsiniz. Bilgisayarınızda veya akıllı telefonunuzda bir tarayıcı kullanmanız önemli değildir. YouTube Shorts yalnızca YouTube uygulamasında görüntülenir. Bu, kısa videoların YouTube web sitesindeki bir tarayıcı aracılığıyla tarafınıza görülemeyeceği anlamına gelir.

Fark etme: Kısa videolar artık YouTube’un tarayıcı sürümüne de geldi. Orada kendi sekmeleri bile var. Uygulama sürümüyle karşılaştırıldığında, tarayıcıda genellikle daha az sayıda kısa video görüntüleniyor; bunun nedeni, kısa videoların dikey formatının yatay formatlı ekranlara pek uymaması.

YouTube videolarını uygulama aracılığıyla izlemek isterseniz YouTube üçüncü taraf sağlayıcısı DailyTube aracılığıyla kısa videoları devre dışı bırakma seçeneğiniz vardır. Ancak bunu yapmak için DailyTube uygulamasını Google Play Store’dan veya Apple AppStore’dan indirip yüklemeniz gerekir.

Bir uyarı: Uygulama AppStore ve Play Store’da mevcut ancak şu anda Almanya’da indirilemiyor. Alternatif bir uygulama şu anda mevcut değil. Yapabileceğiniz tek şey, üç noktalı menüyü kullanarak her videoyla ilgilenmediğinizi belirtmek, böylece daha az sayıda kısa video görüntülenecektir.

DailyTube uygulaması, YouTube’un premium özelliklere erişmenizi sağlayan değiştirilmiş bir sürümüdür. YouTube Shorts uygulamada otomatik olarak gizlenir. Yani kısa videoları devre dışı bırakmak için herhangi bir ayar yapmanıza gerek yok. Ayrıca YouTube hikayeleri veya sponsorlu içerikler de otomatik olarak gizlenir. DailyTube ayrıca entegre bir AdBlocker’a sahiptir, böylece videolardan önce, video sırasında veya videoların içinde hiçbir reklam görmezsiniz. Ayrıca DailyTube’u YouTube videolarını arka planda çalıştırmak ve aynı anda diğer uygulamaları açmak için kullanabilirsiniz.


(lasa)

Haberin Sonu

Kısa videoları doğrudan YouTube uygulamasından devre dışı bırakmanın hâlâ iyi bir yolu yok. Shorts işlevi olmadan uygulamanın eski bir sürümünü yükleyebilseniz de bu, çoğu akıllı telefon kullanıcısı için oldukça zahmetli bir iştir. Aşağıda size YouTube’daki kısa videoları atlamanın alternatif yollarını göstereceğiz. Reklamcılık YouTube’u tarayıcıda açın YouTube web sitesini bir tarayıcı aracılığıyla açarsanız kısa videoları göremezsiniz.…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir